Spis treści
Artykuł zaktualizowany 9 sierpnia 2021
Ciężko jest w kilku słowach, a nawet zdaniach opisać zalety olejowania włosów. To kuracja, która często dyskwalifikuje profesjonalne zabiegi, oferowane przez salony kosmetyczne. Dlaczego? Olejowanie włosów jest łagodne, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Nie tylko regeneruje włosy w ich wnętrzu, ale również zabezpiecza przed zniszczeniem upiększa, wzmacnia cebulki, stymuluje wzrost włosów i hamuje wypadanie.
Jedno, dobrze przeprowadzone olejowanie zwalcza kilka problemów z włosami naraz. Sprawdź, dlaczego olejowanie włosów stało się prawdziwą miłością włosomaniaczek i ile mogą na nim zyskać Twoje włosy.
Olejowanie włosów – co to takiego?
Czym dokładnie jest olejowanie włosów? To zabieg kosmetyczny, który nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności, ani specjalistycznych kosmetyków fryzjerskich. Do olejowania włosów potrzebny jest jedynie dobrze dobrany olej lub (najlepiej) mieszanka kilku naturalnych olejków. Nakłada się je na włosy i – przede wszystkim – na skórę głowy. Olejki mają właściwości silnie regenerujące i upiększające. Wzmacniają nie tylko włos na całej długości, ale również jego cebulkę i skórę głowy, dzięki czemu w około 30 minut doświadczają całkowitej, silnej regeneracji na wszystkich 3 poziomach.
Olejowanie włosów – trzystopniowa, idealna regeneracja
Olejowanie włosów działa na włosy z potrójną siłą, zapewniając kompleksową poprawę ich wyglądu i naprawiając wszelkie problemy typu: suche, zniszczone, puszące się włosy, osłabione i wypadające, matowe i szorstkie, ciężkie i przetłuszczające się, pozbawione objętości, z łupieżem, o zatrzymanym wzroście. Sumując działanie naturalnych olejków można stwierdzić, ze olejowanie włosów:
- wygładza łuski włosa, przywraca włosom witalność, siłę i blask, oraz zabezpiecza przed zniszczeniem budując mikroskopijną tarczę na ich powierzchni,
- naprawia włosy w ich wnętrzu, odbudowując uszkodzone mostki siarczkowe i wypełniając ubytki w strukturze włosa,
- wzmacnia cebulki i stymuluje włosy do wzrostu, a także oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy.
Oprócz olejowania warto wyposażyć się w inne kosmetyki na suche i zniszczone włosy. Sprawdź pielęgnacje naturalnymi kosmetykami na suche włosy https://phenome.eu/pl_pl/wlosy.html/.
Jeden naturalny olej dobry na wszystko?
Okazuje się, że dobór olejków do pielęgnacji włosów jest ważny. Powinny one współgrać z porowatością, czyli dopasować się rozmiarem cząstek do odchyleń keratynowych łusek na powierzchni włosa. Najlepiej zdać się w tej kwestii na profesjonalistów, czyli wybrać kosmetyk z odpowiednio dopracowanymi pod względem cząstek olejami. Mieszanki stworzone pod kątem porowatości włosów to sekret pięknych, zdrowych i zadbanych pasm.
Jak zbadać porowatość swoich włosów?
W tej kwestii niepotrzebne są żadne zaawansowane badania – wystarczy, jeśli wykonasz dostępny w sieci test na porowatość włosów – odpowiadając na pytania dotyczące wyglądu, stanu Twoich włosów i sposobu ich pielęgnacji – w prosty i szybki sposób dowiesz się, czy masz włosy o niskiej, średniej czy wysokiej porowatości, a stąd już prosta droga do wybrania odpowiednich naturalnych olejków.
Co zawierają naturalne oleje?
Co takiego skrywają w swoim wnętrzu naturalne olejki, że są takim doskonałym remedium na wszelkie problemy z włosami? Dlaczego okazują się doskonałą substancją pielęgnującą włosy? Oto najważniejsze „składowe” naturalnych olejków:
– NNKT – dobre nienasycone kwasy tłuszczowe,
– witaminy A, C, E,
– fitosterole – czyli sterole roślinne,
– flawonoidy – bardzo silne antyoksydanty,
– minerały: magnez, potas, żelazo, mangan, bor, fosfor i wapń,
– skwalen – składnik ludzkiego sebum.
Jak prawidłowo olejować włosy?
Olejowanie włosów można wykonać na kilkanaście sposobów, ale to najbardziej skuteczne polega na nałożeniu olejku zarówno na całą długość włosów, jak i na skórę głowy. Olejek można nałożyć na suche włosy, jednak jeśli często używasz środków do stylizacji lub Twoje włosy są zbyt przetłuszczone – najpierw dokładnie je umyj, a olejek nałóż na wilgotne i osuszone ręcznikiem włosy praz skórę głowy. Aby pobudzić krążenie podskórne i dotlenić komórki oraz ułatwić wchłanianie się cząstek olejków – zaraz po ich aplikacji wykonaj delikatny masaż głowy. Olejki zostaw na głowie przez około 30 minut. Jeśli masz więcej czasu – możesz zostawić je na całą noc i dopiero rano umyć włosy delikatnym szamponem.
Jak zmyć olejek z włosów?
Wiele kobiet martwi się, że ciężko im będzie zmyć tłusty olej z włosów. Nie będzie to problemem, jeśli np. do mycia włosów użyjesz micelarnego szamponu, który świetnie radzi sobie z cząsteczkami tłuszczu, doskonale je usuwa a jednocześnie dba o skórę głowy.
Innym dobrym sposobem na zmycie olejku z włosów jest nałożenie na nie maski lub balsamu – zrób to na wciąż naolejowanych pasmach i odczekaj kilka minut. Spłucz włosy. Maska zemulguje olej, a Ty doskonale zmyjesz całość za pomocą szamponu.