manicure hybrydowy

Od czego zacząć manicure hybrydowy?

Artykuł zaktualizowany 28 grudnia 2021


W jaki sposób samodzielnie zrobić manicure hybrydowy? Czego do tego potrzebujesz i czy to naprawdę takie trudne? Otóż nie, zatem nie czekaj dłużej i do dzieła!


Manicure hybrydowy – z czym to się je?

Manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet na całym świecie – trend ten nie powinien zresztą nikogo dziwić. Oczywiście dbanie o swoje dłonie i paznokcie czasem zajmuje odrobinę czasu, w końcu trzeba wybrać się do kosmetyczki lub samodzielnie zrobić stosowny manicure. Ze swojej strony szczególnie chcemy polecić tę drugą opcję. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebujesz tylko kilku elementów i urządzeń, a także odrobiny wprawy. Nie obawiaj się, z pewnością szybko nabędziesz potrzebne umiejętności i już po kilku próbach bez trudu zrobisz paznokcie, które zachwycą wszystkich wkoło! Dowiedz się, co musisz zrobić, aby manicure hybrydowy w domu nie miał przed Tobą tajemnic.

Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Wykonanie manicure hybrydowego to raczej dobra zabawa niż ciężka praca. Oczywiście jeśli osiągniesz wprawę i zaczniesz wykonywać kilka manicure każdego dnia, z pewnością poczujesz zmęczenie, same początki również bywają trudne. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że manicure hybrydowy to w pewnym sensie tworzenie czegoś – często czegoś zupełnie nowego. Dlatego w czasie robienia paznokci może obudzić się w Tobie prawdziwa dusza artystki, a na paznokciach swoich lub klientki możesz wyrazić różnorodne uczucia i emocje. Prawda, że to kuszące?

Nim przystąpisz do pracy, najpierw należy się przygotować. Pierwsze, co przychodzi do głowy, to lakiery hybrydowe. To dzięki nim osiągniesz zjawiskowy efekt, to za ich pomocą dobierzesz kolory lub stworzysz wzory. Pamiętaj jednak, że do manicure hybrydowego potrzeba znacznie więcej przyborów. Konieczne są np. baza hybrydowa oraz top do hybryd. Pierwszy z wymienionych służy do wykonania swoistej podstawy, na której lakier będzie solidnie przylegał. Top do hybryd jest wykończeniem całej stylizacji i zapewnia jej trwałość oraz odporność na uszkodzenia. O ile to możliwe, zaleca się, aby baza i top pochodziły od tego samego producenta, co gwarantuje ich pełną kompatybilność. Pamiętaj też, że niektóre pudry można aplikować tylko na top, który nie wymaga zastosowania cleanera.

To nie wszystko, co będzie potrzebne do manicure hybrydowego. Oprócz wspomnianych wyżej elementów konieczne są takie płyny jak cleaner i aceton, a także pilniczek, drewniane patyczki czy kopytko do paznokci. Bardzo praktyczne są też waciki bezpyłowe, które nie pozostawiają żadnych śladów na płytce paznokcia. Na koniec zostawiamy lampę i frezarkę z frezami – to bez wątpienia najdroższe produkty. Lampa służy do utwardzania nałożonych produktów, frezarką natomiast przygotujesz skórki i paznokcie do pracy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości przy pierwszych wykonywanych manicure, poszukaj odpowiednich tutoriali w internecie lub poproś o pomoc bardziej doświadczoną koleżankę.

Dodaj komentarz