paznokcie na wiosnę

Jak zrobić ekstra paznokcie?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Piękne i zadbane paznokcie to jeden z głównych atrybutów eleganckiej i zadbanej kobiety. Dlatego wypielęgnowane kobiece dłonie nigdy nie wyjdą z mody. A obecne stylizacje paznokci to już prawdziwa sztuka.

Dzięki trwałym lakierom hybrydowym oraz szerokiej gamie kolorów i ozdób do paznokci możliwości stylizacji są niemal nie ograniczone. Wystarczy pobudzić wodze fantazji, aby stworzyć miliony ciekawych wzorów i to w zaciszu własnego domu. Co roku wchodzą nowe ciekawe trendy, które stają się hitami danego sezonu.


„C” jak czerwień

Czerwień to ponadczasowy kolor, który był, jest i nadal będzie stosowany powszechnie w stylizacji paznokci. To kolor życia, energii i dynamiki, a przede wszystkim symbolizuje kobiecy seksapil. Z tego też względu nigdy nie wyjdzie z mody. Na wiosnę połączenie soczystej czerwieni ze złotem będzie doskonale prezentowało się zarówno na paznokciach nóg jak i dłoni przy lekko opalonej skórze.

Warto skonfrontować czerwień z kolorową wiosenną garderobą, dzięki czemu poczujemy w sobie więcej energii i świeżości wiosennej aury.


Lustrzane i metaliczne odbicia

Metaliczne barwy, lustrzanki i brokaty nadal będą na topie. Obecnie nie musimy już sami się bawić z brokatowymi dodatkami, aby otrzymać żądany efekt. Na rynku możemy spotkać szeroką gamę barw lakierów metalicznych i brokatowych w różnych modnych kolorach.

Ostatnio spotkałam się z barwami rodem z kosmosu. Serie „cat eyes”- barwne mgławice na tle czarnej bazy to dość ciekawe i ekstrawaganckie stylizacje dla odważnych kobiet. Paznokcie robią wrażenie i przyciągają uwagę.


Dla tych co kochają tradycyjne pastele

Szylkretowe manicure obecnie zdobywa dużą popularność. Motywy na paznokciach przypominają skorupę żółwia, odzwierciedlającą się we wzorach jak i użytych kolorach. Mianem szylkretowy określa się również umaszczenia kotów, które nie są jednolite.

No i właśnie niejednolite pigmentacje na paznokciach to propozycja dla tych co lubią ciepłe pastelowe brązy, błękity, ecru, róże ,czerwienie czy czernie. Delikatne zdobienia  w postaci pyłków to tylko subtelny akcent całości, jaki ma wyrazić cały wizerunek paznokcia. Warto tutaj dodać, że w sprzedaży możemy już spotkać gotowe wzory naklejek na paznokcie w postaci ciekawych szylkretowych stylizacji.


Minimalizm nadal trendy

Naturalne odcienie paznokci również nie wychodzą w tym sezonie z mody. Lakiery nude, bezbarwne doskonale zaprezentują się do każdej naszej kreacji. Na co dzień i od święta dobrze wyglądają i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Należy tutaj dodać że doskonale zakrywają wszelkie niedoskonałości.

Negative space to dość ciekawy trend, polegający na używaniu tylko naturalnego lakieru lub bezbarwnej bazy oraz malowaniu wzorów tak, aby widoczny był kolor płytki paznokciowej. Trend ten szczególnie przeciąga uwagę, gdy malujemy wzory geometryczne. Jednym słowem minimalizm z nuta ekstrawagancji, który stanowi doskonały kompromis dla krzykliwego i barwnego paznokcia.


 

Dodaj komentarz