spocona twarz kobiety

Czym spowodowana jest nadmierna potliwość twarzy?

Artykuł zaktualizowany 1 sierpnia 2023

W tym artykule wyjaśniamy czym spowodowana jest nadmierna potliwość twarzy, zapraszamy do lektury.

Nadmierna potliwość spowodowana może być przez wiele czynników. Jedną z głównych przyczyn jest nadmierny stres. Poceniu w sytuacjach stresowych bardzo często ulega również twarz. Wiele osób taki stan wprowadza w kompleksy, gdyż krople potu na twarzy są dość zauważalne, a przez to niekomfortowe. Warto zauważyć jednocześnie, że w obecnych czasach zjawisko to dotyka coraz szerszego grona osób, dlatego warto dowiedzieć się, jak radzić sobie z tym wstydliwym problemem.

Odpowiednia dieta pomoże zapobiec nadmiernej potliwości

Aby nadmierna potliwość twarzy stała się mniej uciążliwa, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów w codziennej diecie, między innymi:

  • wyeliminowanie ostrych, rozgrzewających przypraw,
  • regularne nawadnianie organizmu,
  • ograniczenie kawy i alkoholu.

Zabiegi w gabinecie dermatologicznym

Z problemem potliwości warto udać się do gabinetu specjalisty, który zaproponuje odpowiednie zabiegi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wstrzyknięcie botoksu w odpowiednie partie twarzy, gdyż poprzez swoje działanie blokuje on gruczoły potowe przez długi okres czasu. Dermatolodzy często przepisują również preparaty doustne, które również regulują pracę gruczołów oraz gospodarkę hormonalną organizmu. Takie preparaty wyróżniają się dość szybkim i bardzo skutecznym działaniem przez długi okres.

O czym warto pamiętać zmagając się z nadmierną potliwością twarzy?

Oczywiście problem nadmiernej potliwości jest dość dokuczliwy, jednak pamiętając o kilku aspektach, można znacząco poprawić swój komfort. Kobiety, które dotyka ten problem, powinny ograniczyć kosmetyki kolorowe, jak puder czy podkład. Zatkane pory wzmagają potliwość, a na warstwie makijażu problem ten jest znacznie uwydatniony. Lepszym wyborem mogą być kremy BB, które delikatnie kryją i wyrównują koloryt cery, pozostawiając skórę świeżą i promienną. Codzienny makijaż można wykończyć delikatnym, matującym sypkim pudrem, który zmniejsza błyszczenie skóry i wydzielanie sebum. 

W sytuacjach stresowych warto mieć przy sobie opakowanie chusteczek nawilżanych bądź butelkę wody termalnej w sprayu. Produkty odświeżające o kwiatowym, przyjemnym zapachu poprawią samopoczucie i zmniejszają potliwość. 

Nadprogramowe kilogramy sprzyjają poceniu się 

Nadmierne pocenie bardzo często jest przypadłością osób zmagających się z nadwagą. W takim wypadku w pierwszej kolejności należy zadbać o redukcję tkanki tłuszczowej i poprawienie ogólnej sprawności organizmu. Obowiązkowa jest również bardzo staranna higiena. Dobrym wyborem mogą okazać się dezodoranty i suplementy diety zawierające bloker potu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *