Brody powróciły do łask! Sprawdź, jak dbać o brodę

Artykuł zaktualizowany 15 marca 2020


Brodacze powrócili do łask. Brody zapuszczają sławni aktorzy, muzycy, celebryci, a także zwykli mężczyźni, którzy chcą dbać o swój wygląd i podobać się płci przeciwnej. Po długim okresie panowania metroseksualnych trendów, kobiety z dużym zainteresowaniem spoglądają na panów w typie „drwala”, którzy mają w sobie znacznie więcej męstwa. Broda jest ich znakiem rozpoznawczym. Jeżeli należysz do grona dumnych brodaczy, sprawdź, co zrobić, by Twój zarost zawsze wyglądał nienagannie.

Materiał zewnętrzny


Regularne strzyżenie brody to podstawa

Noszenie brody jest modne, jednak zarost wygląda dobrze pod warunkiem, że jest regularnie strzyżony. Jeżeli broda jest równa i ma nadany ładny kształt, stanowi prawdziwą ozdobę. Dzięki niej podkreśla się męskie rysy, dodaje się twarzy powagi i charakteru. Zarost, który jest nieprzycięty, działa dokładnie na odwrót. Zbyt długa, nierówna broda prezentuje się niechlujnie i raczej odstrasza płeć przeciwną, zamiast ją przyciągać.

Brodę najlepiej przycinać u barberów, którzy zadbają o jej kształt i wygląd. Barber jest w stanie dopasować kształt i długość zarostu do rysów twarzy, a także ocenić, jakiej pielęgnacji wymaga zarost na co dzień. Jeśli chce się zawsze mieć piękną brodę, powinno się pamiętać również o jej samodzielnej pielęgnacji, w której niezastąpiony jest kartacz do brody.

Kartacz do brody – kiedy go używać?

 

kartacz do brody lacarter

 

Kartacz do brody to nic innego, jak specjalna szczotka do zarostu na twarzy. Można ją znaleźć między innymi w ofercie LaCarter. Dzięki niej rozczesuje się włosy i masuje się skórę pod nimi. Regularny masaż pobudza ukrwienie skóry, co wpływa pozytywnie na wygląd zarostu. Lepsze ukrwienie przyśpiesza i zwiększa wchłanianie składników odżywczych, które znajdują się w męskich kosmetykach do pielęgnacji. Ich zadaniem jest odżywianie cebulki włosa, co sprawia, że broda jest miękka, lśniąca i przyjemna w dotyku. Szczotka do brody pomaga również uzyskać idealny kształt zarostu oraz usunąć z niego zanieczyszczenia, które gromadzą się w ciągu dnia.

Wybierając kartacze do brody z oferty marek takich jak LaCarter, ma się pewność, że stawia się na produkt najwyższej jakości. Kartacze LaCarter posiadają drewniane uchwyty oraz włosie naturalne z dzika. Dzięki temu są przyjazne dla skóry, a ich użytkowanie przynosi znakomite efekty. Naturalne włosie jest znacznie bezpieczniejsze nawet dla wrażliwej cery niż włosie syntetyczne, a drewniana rączka dodaje kartaczowi do brody eleganckiego wyglądu. Akcesorium prezentuje się dzięki temu stylowo i stanowi ozdobę męskiej kosmetyczki.

Aby cieszyć się piękną i wypielęgnowaną brodą, powinno się ją rozczesywać każdego dnia. Powinno się to robić, zaczynając od policzka, kierując się w dół, a następnie przeczesywać zarost od szyi w górę. Zwykle szczotki powinno się używać rano i wieczorem, jednak jeżeli pojawi się potrzeba, można sięgać po nią częściej.

Kartacz do brody powinno się myć pod bieżącą wodą, używając do tego celu szamponu. Taki zabieg warto wykonywać raz na 2-3 miesiące. Szczotka po umyciu powinna być ułożona na ręczniku włosiem do dołu i dokładnie wysuszona.


Dodaj komentarz