Fakty i mity o białym uśmiechu

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Prawdopodobnie większość z nas chciałaby się pochwalić pięknymi, śnieżnobiałymi zębami, niczym znane gwiazdy z hollywoodzkich filmów czy modelki z kolorowych katalogów. Często zapominamy, że najlepiej by było, żeby powalający uśmiech był wynikiem zdrowej pielęgnacji z pomocą produktów z profesjonalnego sklepu dentystycznego, a nie jedynie jednorazowego chemicznego wybielenia drogeryjnym preparatem.


Takie zabiegi choć dają szybki efekt wizualny, nie są odpowiednim rozwiązaniem długotrwałym, ponieważ nie rozwiązują faktycznego problemu. W tym artykule podpowiemy, jak rzeczywiście zmienić nawyki w pielęgnacji i osiągnąć piękny biały uśmiech.

Bezpieczne sposoby na olśniewający uśmiech

Zamiast stosować domowych wybielaczy czy innych domowych metod na natychmiastową poprawę kolorytu zębów, lepiej jest odwiedzić sprawdzony sklep dentystyczny i zasięgnąć profesjonalnej porady. Znacznie bezpieczniejsza i skuteczniejsza będzie zmiana nawyków i regularna pielęgnacja całej jamy ustnej, a nie tylko kilku przednich widocznych koronek. Warto postawić bardziej na profesjonalną pastę do zębów z dodatkowymi właściwościami intensywniej wybielającymi, codzienne używanie nitki do zębów i płynu do płukania. Daje to dużo lepsze efekty, które znacznie dłużej i naturalniej będą się prezentować.

Unikniemy tym samym efektu przerysowania i sztuczności, który może się pojawić w przypadku chemicznych wybielaczy. Z drugiej strony przez dokładne szczotkowanie będziemy zapobiegać próchnicy i niszczeniu się zębów, dzięki czemu będą znacznie lepiej wyglądać. Najlepszym sposobem na bezpieczne osiągnięcie białego uśmiechu jest regularne utrzymywanie higieny, wspierane skutecznymi produktami ze sklepów dentystycznych stacjonarnych lub internetowych.


Mity o domowym wybielaniu zębów

Pomimo tego, że każdy marzy o szybkich, a wręcz natychmiastowych efektach, mało osób zastanawia się nad późniejszymi konsekwencjami tak gwałtownego wybielania zębów domowymi sposobami lub z wykorzystaniem tanich produktów z drogerii w postaci maści, plastrów czy specjalnych nakładek z żelem. Tak wyraźna zmiana koloru na bielsze odcienie jest najczęściej wynikiem mocno inwazyjnego uszkodzenia szkliwa poprzez bardzo aktywne substancje chemiczne.

Skutkuje to tymczasowym efektem, ale także nadwrażliwością zębów, większą podatnością na próchnicę i inne korozje, a przede wszystkim na zostawianie trwalszych plam po np. mocnej czarnej kawie. Mamy tylko jedne zęby stałe, dlatego lepiej nie ryzykować i wybrać sprawdzone produkty ze sklepu dentystycznego, niż wyrządzić sobie krzywdę wybielaczem w imię jednego dnia białego uśmiechu.


 

Dodaj komentarz