Spis treści
Artykuł zaktualizowany 3 października 2021
Kombajn kosmetyczny to medyczne urządzenie wielofunkcyjne. Stosowane jest w gabinetach kosmetologicznych, salonach kosmetycznych oraz salonach SPA. Łączy w sobie kilka lub nawet kilkanaście funkcji.
Najmniejsze z nich zawierają funkcje dwóch urządzeń w jednym, a największe nawet osiemnaście. Jest idealnym rozwiązaniem dla gabinetów o niewielkiej powierzchni, ponieważ pozwala zaoszczędzić miejsce. Inne zalety jakie posiada kombajn kosmetyczny to przede wszystkim prostota obsługi i funkcjonalność.
Sprzęt kosmetyczny 18w1 – co zawiera?
Kombajny kosmetyczne zawierające w sobie osiemnaście funkcji pozwalają na wykonanie takich czynności kosmetycznych jak:
- Analiza skóry – posiada sześć punktów pomiarowych, a każdy z nich wykonuje aż sześćdziesiąt pomiarów. Dzięki temu sprzęt może bardzo dokładnie i precyzyjnie określić stan skóry pacjenta czy klienta, co pozwala na szczegółowe dobranie odpowiednich zabiegów i kosmetyków.
- Peeling kawitacyjny – inaczej peeling ultradźwiękowy. Rodzaj oczyszczania skóry polegający na interakcji fali ultradźwiękowej z cieczą, w wyniku czego powstają pękające pęcherzyki powietrza. Dzięki temu skóra jest oczyszczona z martwego naskórka i wszelkich toksyn, hamuje rozmnażanie bakterii. Wibracje jakie występują w trakcie kontaktu urządzenia ze skórą dodatkowo usprawnia przepływ limfy i krwi, pobudza odbudowę skóry i dotlenia ją.
- Sonoforeza – w tym zabiegu również wykorzystywane są ultradźwięki, jednak tym razem nie oczyszczają skóry, lecz pozwalają substancjom aktywnym, zawartym w różnego rodzaju serach do twarzy i kremach, wniknąć w głębokie warstwy naskórka i działać o wiele skuteczniej.
- Mezoterapia bezigłowa – ten zabieg polega na ekspozycji skóry na działanie kolejnych fal ultradźwiękowych i prądu elektromedycznego, a jego najważniejszymi skutkami są: wygładzenie zmarszczek, wyszczuplenie, regeneracja, nawilżenie, poprawa krążenia. Jest odpowiedni dla skóry trądzikowej.
- Mikrodermabrazja diamentowa – jest to rodzaj peelingu mechanicznego, którego działanie polega na „wysysaniu” martwego naskórka. W rezultacie tego zabiegu dochodzi nie tylko do oczyszczenia skóry, lecz także do wygładzenia zmarszczek i do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu. Kombajn zawiera dwie dysze zabiegowe i dziewięć głowic diamentowych.
- Fale radiowe – w wyniku działania prądu o wysokiej częstotliwości, komórki rozpadają się i rozpoczyna się wzmożona produkcja kolagenu. Pozwala to na wypełnienie uszkodzonych obszarów skóry.
- Liposukcja ultradźwiękowa – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulitu na skutek promieniowania podczerwonego, które podwyższa temperaturę w tkankach. Jest to najbardziej skuteczna i najczęściej stosowana metoda modelowania sylwetki.
- Dermomasaż – zmniejsza widoczność blizn i rozstępów oraz redukuje cellulit. Działa na tkanki za pomocą podciśnienia i działania mechanicznego, w wyniku czego niweluje zastoje limfatyczne i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej.
- Oxybrazja – peeling wykorzystujący sprężone powietrze i sól fizjologiczną. Skutecznie złuszcza zrogowaciały naskórek i doprowadza do odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Ponieważ metoda ta wpływa na stymulację produkcji kolagenu i elastyny, skóra staje się gładsza i pozbawiona zmarszczek.
- Lipolaser DUO – kolejna metoda redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tym razem dokonywane jest to dzięki działaniu wiązki laserowej, wzmocnionej podczerwienią.
Poza urządzeniami 18w1 dostępne są także mniejsze wersje: 16w1, 14w1, 12w1, 10w1, 7w1, 5w1, 2w1.
Cena kombajnów kosmetycznych
Ceny kombajnów kosmetycznych zaczynają od tych nieprzekraczających dwóch tysięcy złotych, aż do tych wynoszących ponad dwadzieścia tysięcy. Mimo iż koszt takiego urządzenia nie jest mały, to jednak pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy, dzięki temu, że kupuje się jeden, a nie kilka, lub nawet kilkanaście sprzętów. W ogólnym rozrachunku kupno kombajnu kosmetycznego jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż kupno każdego urządzenia osobno.
Szkolenie w cenie sprzętu
Kupno tak wielofunkcyjnego urządzenia wiąże się z tym, że trzeba poznać wszystkie jego możliwości – najlepiej, aby odbywało się to w obecności profesjonalisty, który zna każdy zakątek urządzenia. Firmy zajmujące się sprzedażą tego typu kombajnów często oferują szkolenie certyfikowane z zakresu danego urządzenia.
Dodatkowo oferowany jest również posprzedażowy kontakt ze szkoleniowcem, który potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie pojawią się w takcie użytkowania sprzętu.