objawy zmeczenia

Objawy zmęczenia – sposoby na cienie i worki pod oczami

Artykuł zaktualizowany 7 czerwca 2021


Na Twojej twarzy często pojawiają się cienie pod oczami? Oznaki zmęczenia są widoczne każdego dnia i trudno je przykryć makijażem? Przyczyną tego może być przemęczenie, brak odpowiedniej ilości snu, a także nieprawidłowa pielęgnacja. Chcesz dowiedzieć się jak walczyć z workami i cieniami pod oczami? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jakie są kosmetyki oraz domowe sposoby na walkę z oznakami zmęczenia. 


Kosmetyki do pielęgnacji skóry pod oczami

Jednym ze sposobów na usunięcie cieni i worków pod oczami jest pielęgnacja skóry. Do tego doskonale sprawdzą się płatki pod oczy, które mają działanie nawilżające, ujędrniające i odżywcze. Więcej na temat tego jakie wykazują właściwości można przeczytać w artykule https://zwierciadlo.pl/moda-i-uroda/platki-pod-oczy-kiedy-je-stosowac-i-ktore-wybrac. Tego rodzaju kosmetyki polecane są każdemu. Ich regularne stosowanie przyczynić się może do wzmocnienia skóry wokół oczu i zwiększenia jej odporności na negatywne działanie czynników zewnętrznych, atmosferycznych i mechanicznych. 

Krem pod oczy – jak pozbyć się worków i cieni pod oczami?

Kosmetykiem, który koniecznie powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety jest krem pod oczy. Ma on silne działanie nawilżające i ochronne. Jego nakładanie sprawia, że skóra jest dobrze nawodniona i zwiększa się jej gęstość. Więcej na temat tego, jak go stosować można dowiedzieć się z artykułu https://www.iwoman.pl/uroda/pielegnacja/krem-pod-oczy-podstawa-codziennej-pielegnacji-twarzy-112673/. Krem pod oczy powinien być nakładany zarówno rano, jak i wieczorem. Dzięki niemu możliwe jest poprawienie wyglądu i kondycji delikatnej i cienkiej skóry. 

Domowe sposoby na worki i cienie pod oczami

Warto wiedzieć, że istnieje kilka domowych sposobów na zadbanie o skórę pod oczami i zlikwidowanie problemu z cieniami oraz workami w tym miejscu. Polecane są zimne okłady. Do ich zrobienia wystarczy wsadzić łyżeczki do lodówki na całą noc, a z rana wyjąć je i przyłożyć do skóry pod oczami. Dzięki temu opuchlizna i zaczerwienienie zaczną się zmniejszać. Doskonale sprawdzają się również okłady z naparów ziołowych.  Okład z torebek po zaparzonym rumianku to sposób na worki pod oczami, który stosowały nasze prababcie. Rumianek wykazuje delikatne działanie ściągające, rozjaśniające, kojące i przeciwzapalne. 

Stosując wyżej wymienione sposoby na pielęgnację skóry wokół oczu można raz na zawsze zapomnieć o problemie z objawami zmęczenia. 

Dodaj komentarz