plastyka powiek

Jakie są wskazania do plastyki powiek?

Artykuł zaktualizowany 12 lutego 2021


Dokuczają ci bóle głowy o nieustalonym pochodzeniu? Masz ograniczone pole widzenia przez opadającą powiekę? A może wraz z wiekiem skóra wokół oczu stała się wiotka, co powoduje opadanie powieki? Rozwiązaniem dla ciebie może być korekcja powiek.


Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek, zwana także korekcją lub blefaroplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, który pozwala na usunięcie nadmiernej ilości skóry wokół powieki górnej lub dolnej. Wykonuje się ją zarówno z powodów estetycznych, jak i zdrowotnych. Blefaroplastyka jest zalecana zwłaszcza przy niewydolności dźwigacza powieki górnej. Wskazaniem może być także ograniczenie pola widzenia przez opadającą powiekę czy uczucie ciężkości powiek. Powodem estetycznym może być chęć usunięcia worka pod oczami czy nadmiaru skóry przy górnej powiece, dzięki czemu cała twarz wydaje się być odmłodzona.

Jak przebiega blefaroplastyka?

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu zbędnej skóry i tkanek. Czas tego trwania wynosi około godziny. Linie cięć prowadzone są w naturalnych załamaniach powiek, co powoduje, że blizny nie są widoczne. Bezpośrednio po zabiegu nakładane są opatrunki, a pacjent jest instruowany, w jaki sposób ma pielęgnować miejsce pozabiegowe. Po blefaroplastyce nie jest konieczna hospitalizacja, jeszcze tego samego dnia pacjent może powrócić do domu.

Zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji trwa około 10 dni. W ciągu dwóch tygodniu po zabiegu wokół oczu pojawić się mogą zasinienie i obrzęk. Zredukować można je poprzez stosowanie zimnych okładów, na przykład w postaci żelowego kompresu. W przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych przyjąć można leki przeciwbólowe. W ciągu tygodnia po zabiegu nie należy stosować soczewek kontaktowych, a także spożywać alkoholu, zaś po upływie tego czasu należy zgłosić się na kontrolę do lekarza.

Korekcja powiek może poprawić nasz wygląd, a także usunąć dolegliwości zdrowotne, z którymi się borykamy. Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tego zabiegu, wówczas skonsultuj się z chirurgiem plastykiem. Polecamy klinikę Timeless z Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *