powiększenie ust

Jak wygląda modelowanie i powiększanie ust?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Pełne i symetryczne usta od zawsze były twoim marzeniem? Teraz możesz zrealizować je bez szminki – wystarczy zabieg w gabinecie medycyny estetycznej!

Kształt oraz wielkość ust są zależne od genetyki. U niektórych kobiet są one pełne i symetryczne, u innych mogą być wąskie i niesymetryczne, na przykład dolna lub górna warga są znacznie węższe od drugiej. W takim przypadku można skorzystać ze specjalistycznego zabiegu jakim jest modelowanie i powiększanie ust. Dzisiaj wykonamy go w każdym dobrym gabinecie medycyny estetycznej. Co warto o nim wiedzieć?


Kiedy warto udać się na zabieg modelowania i powiększania ust?

Modelowanie oraz powiększanie ust to generalnie dwa różne zabiegi, które mają jednak podobny przebieg. Bazują również na tym samym preparacie, a mianowicie na kwasie hialuronowym, który jest naturalnie występującym w organizmie człowieka związkiem. Odpowiada on za prawidłowe nawilżenie skóry i jest jednym ze składników jej „rusztowania”.

W przypadku zabiegu modelowania ust większy nacisk kładzie się na ich kształt, czyli ma on zastosowanie wtedy, gdy usta są niesymetryczne. Z kolei powiększanie ust jest przeprowadzane wtedy, gdy usta są zbyt małe i celem jest powiększenie ich objętości.

Gabinety medycyny estetycznej przeprowadzają też zabiegi nawilżania ust z użyciem kwasu hialuronowego. To związek bardzo dobrze wiążący cząsteczki wody, dlatego wstrzyknięty w usta pozwala na zachowanie ich nawilżenia na dłużej.


Na czym dokładnie polegają zabiegi modelowania i powiększania ust?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w trakcie zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy. Jest to związek o formie półpłynnej, który wstrzykiwany jest w usta z wykorzystaniem bardzo cienkich igieł. Zamiast igieł stosuje się również kaniulę – inaczej wenflon. Aby modelowanie czy powiększenie ust nie powodowało dyskomfortu u pacjentki, wykorzystuje się znieczulenie miejscowe.

Wcześniej specjalista dokładnie konsultuje z pacjentką kwestie dotyczące wyglądu jej ust. Określa się wtedy także ilość wykorzystanego preparatu oraz miejsca jego wstrzyknięcia. Pacjentka może wybrać dla siebie wariant ust bardziej pełnych i ponętnych albo może zdecydować się na naturalne, lekko powiększone usta.

W trakcie konsultacji lekarz wskazuje też, że modelowanie czy powiększenie ust wymaga właściwego przygotowania. Dotyczy ono głównie rezygnacji z leków zmniejszających krzepliwość krwi. Osoby mające problem z nawracającą opryszczką powinny stosować na kilka dni przed zabiegiem odpowiedni lek przeciwwirusowy.


Jakie są efekty zabiegu?

Modelowanie i powiększenie ust daje niemalże natychmiastowy rezultat. Warto jednak wskazać, że w przeciągu pierwszych kilku dni po zabiegu pojawia się obrzęk, który zwielokrotnia efekt. Następnie usta nieco się zmniejszają i widoczny jest ostateczny rezultat.

Warto przy tym zaznaczyć, że zabieg może być powtórzony po zmniejszeniu się obrzęku, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujący dla pacjentki rezultat.

Kwas hialuronowy pozostaje w ustach przez czas około 4-6 miesięcy. Po tym czasie jego ilość zmniejsza się i usta powracają do swojego naturalnego kształtu oraz objętości. Oczywiście powiększenie ust i ich modelowanie może być wtedy wykonane ponownie. Jest to zabieg szybki i małoinwazyjny, a także bezpieczny, dlatego może być przeprowadzany regularnie.

Zatem powiększanie ust i ich modelowanie z kwasem hialuronowym to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda na udoskonalenie natury – co więcej, za zabieg wcale nie zapłacimy bardzo dużo.


 

One thought on “Jak wygląda modelowanie i powiększanie ust?

  1. Modelowanie i powiększanie ust to całkowicie bezpieczny i skuteczny zabieg. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej poprawienie swojego wyglądu jest on wyciągnięcie ręki i nie powoduje jakichkolwiek powikłań, a jego cena nie jest tak wysoka jak to miało miejsce jeszcze parę lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *