mloda kobieta

Odmładzający napój, czyli kilka słów o kolagenie w płynie

Artykuł zaktualizowany 14 stycznia 2021


Kolagen to podstawowy budulec tkanki łącznej w organizmie. To między innymi on odpowiada za jędrną i elastyczną skórę, a także dobry stan naszych stawów. Z wiekiem jego ilość w organizmie maleje. Wtedy warto sięgnąć po dodatkowe źródło. Przedstawiamy kolagen do picia DuoLife. Jakie właściwości posiada ten odmładzający napój? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.


Kolagen na mocne stawy i zdrową skórę

Kolagen stanowi swoiste spoiwo, łączące komórki skóry oraz chrząstek. To białko, składające się z łańcuchów aminokwasów. Bez niego nie powstałaby tkanka łączna w organizmie. Każdy organizm samodzielnie produkuje kolagen. Im go więcej, tym lepiej wygląda nasza skóra – jest gładka i promienna. Dzięki niemu nie borykamy się z problemem rozszerzonych naczynek krwionośnych, a także wiotczejącą skórą. Bez kolagenu natomiast kości i stawy są bardziej narażone na wszelkie urazy, w tym złamania. Co jednak zrobić wtedy, gdy zaczynamy zauważać braki kolagenu w swoim organizmie? Warto sięgnąć po kolagen do picia DuoLife. To bezpieczny środek, który skutecznie uzupełnia braki kolagenu w organizmie.

Jaki preparat z kolagenem warto wybrać?

Wiele kosmetyków, a także innego rodzaju preparatów zawiera dawkę kolagenu. Specjaliści w dziedzinie kosmetologii są jednak zgodni, iż naprawdę skuteczny może być tylko kolagen przyjmowany doustnie. Tylko on wykazuje bowiem długotrwałe działanie i realnie wypełnia ubytki w organizmie. Kolagen do picia DuoLife polecany jest przede wszystkim osobom starszym, a także tym, intensywnie uprawiającym sport. Oba te zjawiska – proces starzenia i wysiłek fizyczny – niszczą bowiem włókna kolagenowe. Tymczasem kolagen do picia DuoLife wyraźnie podnosi poziom kolagenu w organizmie już po 6-12 godzinach. Posiada przyjemną konsystencję i smak, dzięki czemu można go spożywać każdego dnia.

Nie tylko skóra i stawy

Przyjmowanie kolagenu może mieć korzystny wpływ nie tylko na stan skóry i stawów. Zauważono również dobroczynny wpływ tego składnika na stan włosów i paznokci. Włosy rzadziej wypadają, są mocniejsze i bardziej błyszczące. Z kolei paznokcie stają się mocne i nie łamią się tak często, jak przed regularnym przyjmowaniem kolagenu. Panie, które borykają się z problemem cellulitu i rozstępów też mogą zauważyć istotną różnicę. Skóra po wypiciu kolagenu jest bowiem bardziej jędrna i napięta. Aby odczuć efekt przyjmowania tego preparatu trzeba być jednak konsekwentnym. Nie wystarczy jedna dawka DuoLife, aby odzyskać kondycję skóry, właściwą dla dwudziestolatki.

Dodaj komentarz