kobieta-po-depilacji-wasika

Depilacja kobiecego wąsika – jak go usunąć?

Artykuł zaktualizowany 25 września 2020


Nadmierne owłosienie to nie tylko problem mężczyzn, ale i kobiet. Ciemne włoski potrafią pojawić się dosłownie wszędzie, czasami nawet w okolicy ust. Tak zwany kobiecy wąsik to zmora niejednej pani. Jak skutecznie się go pozbyć? Sprawdź!


Kobiecy wąsik – dlaczego się pojawia?

Hormony męskie w nadmiernej ilości występujące w damskim organizmie to częste zjawisko. Duża ilość androgenów oraz liczne choroby hormonalne, a nawet geny powodują, że mamy ciemne i mocno widoczne włoski.

Nadmierne owłosienie pojawia się na wielu częściach ciała, na przykład zamiast delikatnego meszku wokół górnej wargi znajduje się, tak zwany kobiecy wąsik. Niestety, to problem sporej ilości osób.

Jak usunąć kobiecy wąsik?

Na szczęście można pozbyć się kobiecego wąsika i to dość prosto. W zależności od typu metody będziemy się cieszyć gładką skórą przez dłuższy lub krótszy czas. Co istotne należy pamiętać, że twarz jest niezwykle delikatna.

Dlatego kosmetyki muszą być do niej dopasowane! Do tego, warto wcześniej wykonać test alergiczny w mało widocznym miejscu. Dzięki temu zapobiegniemy nieprzyjemnym niespodziankom.

W sklepach znajdziesz specjalne kremy do depilacji twarzy. Skutecznie i bezboleśnie rozjaśniają kobiecy wąsik w kilka minut. Jednorazowa maszynka też działa szybko, mamy jednak ryzyko zacięcia, czy innego rodzaju uszkodzenia naskórka. Do tego włoski po zabiegu mogą odrastać twardsze, a nawet nieestetycznie wrastać. Depilatory lub trymery dają lepszy efekt, ale u wielu powodują ból.

Dłużej działają pasty cukrowe (dobre dla osób wrażliwych i alergików), wosk lub plastry przeznaczone do depilacji twarzy. Wyrywają wąsik z cebulką, poprzez to mamy zupełnie gładką skórę na kilka tygodni. Zawsze należy to robić w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków!

Potem zmyj resztki preparatu ciepłą wodą, a w następnej kolejności zaaplikuj nad górną wargę olejek odżywczy lub balsam po depilacji, aby ukoić skórę.

Warto udać się do kosmetyczki i zlikwidować problem na długo. Do wyboru mamy kilka zabiegów:

  • depilacja woskiem lub pastą cukrową wyrywa włoski z cebulkami. Przy kolejnym zabiegu będzie ich zdecydowanie mniej!
  • Nitkowanie to hit, ponieważ za pomocą bawełnianej nitki wyrywamy kosmyki wraz z cebulkami. Polecamy ten wariant zwłaszcza dla alergików!
  • Depilacja laserowa wymaga kilku serii. Tylko w ten sposób uda nam się pozbyć kobiecego wąsika. W zależności od typu kosmyków liczba zabiegów będzie inna. Potem należy raz do roku profilaktycznie udać się na depilację laserową w celu przedłużenia efektu.
  • Depilacja epistick – to zabieg przy użyciu depilatora elektrycznego z wyginającymi się sprężynkami o charakterystycznym kształcie litery U. Działa podobnie do nitkowania.

Jak usunąć wąsik domowym sposobem?

W domowych warunkach można skutecznie usunąć nadmierne owłosienie z różnych partii ciała. Kobiecy wąsik zlikwidujesz przy pomocy pęsety. Przed wyrywaniem potrzyj miejsce kostką lodu. Po co? Pozwoli to zmniejszyć ból, a do tego zniwelować obrzęk.

Ustaw lusterko w dobrze oświetlonym miejscu i włosek, po włosku likwiduj problem. To dość czasochłonny sposób, ale pozwala precyzyjnie usunąć ciemne kosmyki z okolic ust.

Kolejnym domowym patentem jest przemywanie kobiecego wąsika wodą utlenioną. Niestety to nie sprawdzi się u pań z mocno ciemnymi włoskami, ponieważ efekt nie będzie zadowalający. Podobnie jest u tych z dużą ilością zarostu.

Dłuższe stosowanie tego preparatu czasami prowadzi do odbarwienia skóry, a nawet podrażnień. Test alergiczny oraz ograniczenie ilości zabiegów pomoże nam zminimalizować niekorzystne skutki. Można również wykorzystać do rozjaśniania domowy kosmetyk, na przykład z połączenia jogurtu naturalnego oraz z soku z cytryny.

Gęstą maź pozostawiasz na wąsiku na około 15-20 minut, potem spłukujesz letnią wodą. Pamiętaj, że tylko dość częste stosowanie naturalnych preparatów jest w stanie mocno wybielić włoski na twarzy!

Dodaj komentarz