technologie renault

Renault Clio – doskonałe nie tylko w mieście

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Samochód naszych czasów powinien być wyposażony w najnowsze technologie, które krótko mówiąc ułatwią jazdę nie tylko w warunkach miejskich, ale również w takie, które sprawdzą się poza miastem. Producenci samochodów prześcigają się w tworzeniu systemów elektronicznych i elektro-mechanicznych, których zastosowanie w nowych samochodach mogłoby przykuć uwagę klienta i zachęcić go do kupna.

Przy wyborze nowego samochodu, świadomy klient wybierze jednak ten, który łączy w sobie wygląd, komfort i i zastosowanie rzeczywiście praktycznych technologii zarówno dotyczących bezpieczeństwa jazdy jak i mediów. Samochodem, który spełnia te warunki jest nowe Renault CLIO.


Bezstresowe parkowanie w mieście

Miasta, kierowcom najczęściej kojarzą się z wąskimi uliczkami i zatłoczonymi parkingami. W tym przypadku bardzo przydatne okażą się technologie wspomagające parkowanie i bezpieczne poruszanie się po ciasnych drogach. Renault Clio został wyposażony w nowoczesny system Park Assist, który umożliwia bezstresowe parkowanie w trudnych warunkach, a wszystko to zupełnie bez używania kierownicy. Jeżeli natomiast będziemy chcieli zaparkować bez wykorzystania tego systemu, wówczas pomogą nam czujniki parkowania, które umieszczono z przodu i z tyłu auta.

Bardzo przydatna okaże się także kamera cofania, która za pomocą ekranu wyświetli nam obraz z za samochodu. Pojazd wyposażono także w specjalną kartę Hands Free, która jak mówi sama nazwa, sprawi, że otworzymy samochód bez wyjmowania kluczy.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje  – Czy warto tuningować silnik samochodu?


Perfekcyjne wyposażenie multimedialne

Pod kątem multimediów nowe Renault Clio zostało wyposażone w nawigację, radio, odtwarzacz muzyki i telefon. Komfortową obsługę bogatej oferty multimedialnej zapewni duży, bo aż 7calowy ekran dotykowy – https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/clio.html. Producent przewidział także możliwość sterowania multimediami za pomocą smartfona, poprzez aplikację mobilną R&Go. Do tego zestaw 7 głośników marki Bose HD, które faktycznie sprawiają, że wrażenia ze słuchania muzyki są wyjątkowe.

W kwestii bezpieczeństwa jazdy poza miastem, gdzie rozwijamy większe prędkości, w nowym Clio znalazł się system wspomagający nagłe hamowanie, a także system dynamicznej kontroli toru jazdy. Wszystko po to, aby Twój samochód trzymał się mocno drogi i nie tracił przyczepności nawet w trudnych warunkach. Jeżeli jednak zdaży się poślizg, systemy zainstalowane w Renault Clio, dopasują działanie hamowania w taki sposób, aby samochód bezpiecznie odzyskał przyczepność i pozostał na torze jazdy.

Zachęcam gorąco do testowania tego wyjątkowo nowoczesnego samochodu i dzielenie się wrażeniami z jazdy. Ja jestem zachwycony!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *