sprzęt do tenisa

Sprzęt do tenisa – od czego zacząć?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Odwiedzając sklep tenisowy, ilość dostępnego w nim sprzętu może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Setki modeli rakiet tenisowych, dedykowanych im naciągów i owijek, różnych typów piłek do gry, profesjonalnego obuwia i odzieży, a także dziesiątek typów różnorodnych akcesoriów, które przyciągają uwagę atrakcyjną formą wykonania, utrudnia podjęcia racjonalnej decyzji zakupowej.

Zanim zdecydujemy się nadwyrężyć domowy budżet, warto dowiedzieć się, czego tak naprawdę potrzebuje początkujący tenisista.


Przed pierwszym treningiem na korcie

Tenis ziemny to ogólnorozwojowy sport, który prócz oczywistej frajdy z gry, oferuje również mnóstwo dodatkowych, prozdrowotnych korzyści. Uprawiając tenis, ćwiczysz wytrzymałość, pracujesz nad dynamiką i koordynacją ruchową, wzmacniasz mięśnie nóg i ramion, a także pozostałe mięśnie swojego ciała, w tym mięśnie pleców i brzucha. Zanim przystąpisz do pierwszych treningów, powinieneś zaopatrzyć się przede wszystkim w odpowiedni strój i buty do gry. Tego typu wyposażenie możesz kupić w profesjonalnym sklepie tenisowym lub w zwykłym sklepie z odzieżą sportową. Na start swojej przygody z tenisem ziemnym nie musisz od razu inwestować w odzież i obuwie z górnej półki cenowej, dedykowanej graczom na wyższym poziomie zaawansowania technicznego. Gdy dopiero się uczysz, wystarczy wygodny dres, który nie będzie krępował ruchów oraz buty o podeszwie dopasowanej do charakteru nawierzchni, na jakiej grasz.

Gdy zaczynasz grać na hali, potrzebne będą Ci buty z gładką podeszwą. Gdy grasz na trawie, szukaj butów z grubszym protektorem. Jeśli nie wiesz, jakie buty wybrać na początek, zapytaj trenera lub bardziej doświadczonego tenisistę. Internetowe sklepy tenisowe mają również specjalne działy ze sprzętem dla początkujących tenisistów i znajdziesz tam buty oraz odzież, które mogą Cię zainteresować.


Kiedy rakieta i dodatkowe akcesoria?

Pierwsze treningi nie oznaczają konieczności zakupu drogiej rakiety. Na starcie zwykle korzysta się ze sprzętu wypożyczonego, klubowego. Dopiero po pewnym czasie inwestuje się w pierwsze, zwykle dość uniwersalne rakiety, piłki i inne akcesoria przydatne bardziej doświadczonym tenisistom. Każdy sklep tenisowy powinien mieć w ofercie specjalne rakiety dedykowane początkującym graczom. Zwykle jest to markowy sprzęt o dość uniwersalnych parametrach technicznych – dobry dla tych osób, które jeszcze nie mają wyrobionego stylu gry i nie do końca wiedzą, jakie są ich potrzeby. Sklep tenisowy będzie również dobrym miejscem, by zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria przydatne podczas treningów, w torbę na rakietę, buty i odzież, w stabilizator na wybrany staw – gdy odczuwasz dolegliwości bólowe czy odżywkę dedykowaną sportowcom.


Sklep tenisowy SportClub.com.pl

Dodaj komentarz