GABA – czy warto stosować ten suplement diety?

Artykuł zaktualizowany 25 sierpnia 2023

Dbając o swoją formę fizyczną oraz budując sylwetkę coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety, które mają na celu poprawę naszego samopoczucia oraz wsparcie w osiąganiu oczekiwanych efektów. Jednym z często wybieranych suplementów jest GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy. Czym jest i jakie ma właściwości? W jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest GABA?

Zacznijmy od wyjaśnienia co kryje się pod tajemniczą nazwą tego suplementu. Mówiąc najprościej, GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, to związek chemiczny występujący naturalnie w organizmach ludzkich i zwierzęcych. Pełni on funkcję neurotransmitera hamującego w układzie nerwowym. Oznacza to, że GABA pomaga kontrolować nadmierną aktywność neuronów, przeciwdziałając nadmiernemu pobudzeniu nerwowemu. Może więc przyczyniać się do łagodzenia stanów lękowych, poprawy nastroju i regulacji snu. Nie są to jednak jedyne zalety tego suplementu. 

Korzyści ze stosowania suplementu diety GABA

Regularne przyjmowanie suplementu diety GABA może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Jak wspominaliśmy, jest to suplement, który wspomaga układ nerwowy, łagodzi poczucie lęku i stresu a także pozytywnie wpływa na jakość snu. Dzięki temu możemy zaobserwować poprawę swojego samopoczucia oraz cieszyć się spokojem podczas codziennych aktywności. Jednocześnie GABA wspiera regenerację organizmu, dzięki pozytywnemu wpływowi na jakość naszego snu. Jednakże większość osób, które po niego sięga decyduje się na to ze względu na fakt, że GABA wykazuje również właściwości zwiększające masę mięśniową oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Z tego właśnie powodu suplement ten jest bardzo często wybierany przez osoby pracujące nad utratą wagi lub poprawą wyglądu swojej sylwetki. 

Gdzie kupić GABA?

Decydując się na zakup suplementu diety GABA warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Pierwszym z nich jest skład suplementu – na rynku znajdziemy zarówno suplementy wyłącznie z kwasem gamma-aminomasłowym, jak i te, w których GABA jest jednym ze składników. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzemy warto stawiać na wyroby znanych i cenionych producentów, którzy gwarantują dobrą jakość produktu. Wbrew pozorom, wcale nie musi oznaczać to wysokich kosztów. W dobrych sklepach internetowych, takich jak https://witaminyswanson.pl/ znajdziemy suplement GABA popularnych marek w przystępnych cenach. 

Dla kogo GABA będzie dobrym wyborem?

Na stosowanie suplementu diety GABA powinny zdecydować się osoby aktywne, które w związku ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym potrzebują zatroszczyć się o zdrowy sen i regenerację organizmu. Będzie także rozwiązaniem idealnym dla osób, które pracują nad zbudowaniem masy mięśniowej i zależy im na szybkim osiągnięciu pożądanych efektów. Ponadto polecany jest także osobom, które żyją w ciągłym stresie i napięciu i potrzebują czegoś co pozwoli im w zdrowy i bezpieczny sposób wesprzeć swój układ nerwowy. Nie zaleca się stosowania suplementu w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Osoby, które zażywają inne leki powinny zaś skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz