zdrowy posiłek

Jak zmienić dietę na zdrowia i fit?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Pierwsze roztopy możemy przywitać z westchnieniem ulgi – wreszcie nadchodzi czas, by odstawić do szafy wszystkie niewygodne elementy garderoby, takie jak czapki, szaliki, rękawiczki, grube kurtki i ciężkie buty. Zanim jednak wskoczymy w swoją ulubioną letnią kreację i udamy się na plażę w stroju kąpielowym, możemy poświęcić chwilę, by krytycznie ocenić własne ciało.

Zima ogranicza możliwości uprawiania sportu, zarówno ze względu na niskie temperatury, jak i krótszy dzień, więc wielu z nas w zimie przybiera na masie – to naturalna reakcja organizmu, który w mroźne dni potrzebuje więcej energii, by się rozgrzać. By odzyskać wspaniałą sylwetkę, nie wystarczy wylać litrów potu na siłowni, trzeba też odpowiednio się odżywiać, by wysiłek nie poszedł na marne – w tym może pomóc dieta FIT.


Dieta odchudzająca – wyrzeczenia, które przynoszą efekty

Przejście na dietę odchudzającą często wiąże się z licznymi wyrzeczeniami i żelazną siłą woli. Trzeba przyzwyczaić się nie tylko do nowego rodzaju spożywanych pokarmów, ale również regularnego spożywania posiłków, być może jedzenia mniejszych porcji z większą częstotliwością niż dotychczas. Należy wyeliminować z jadłospisu słodycze i fast-foody, a najlepiej zastąpić je świeżymi owocami i warzywami. Zredukować ilość potraw przyrządzanych w głębokim tłuszczu, spróbować gotowania na parze.


Dieta FIT, która zapewni nam wymarzoną sylwetkę

Piękne ciało, wysportowane, bez grama tłuszczu to marzenie wielu mężczyzn i kobiet. Bycie w dobrej kondycji fizycznej i zdrowy tryb życia stają się naturalnymi nawykami wielu młodych osób. Jednak również starsze osoby lubią dbać o swe ciała i chętnie zapisują się na zajęcia fizyczne oraz stosują różnorodne diety odchudzające. Wszystko po to, by wyglądać atrakcyjnie i czuć się komfortowo we własnym ciele.


W zdrowym ciele zdrowy duch

Stosowanie diety FIT może mieć skutki profilaktyczne – zapobiegnie chorobom, które mogą rozwijać się w naszym organizmie, gdy niezdrowo się odżywiamy. Pomaga w leczeniu cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego (choroby wieńcowa) i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Dieta FIT może zapewnić nam nie tylko sylwetkę, której zazdrościć nam będą znajomi, ale również zapewni nam lepsze samopoczucie. W podjęciu decyzji, czy warto przejść na dietę odchudzającą może pomóc obliczenie wskaźnika BMI. Pamiętajmy, że lato coraz bliżej – chyba nikt z nas nie chce się martwić, czy na pewno zmieścimy się w ulubiony kostium kąpielowy z zeszłego roku.


 

Dodaj komentarz