skup aut

Jak szybko sprzedać auto?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Oczekiwanie na znalezienie zainteresowanego kupnem samochodu może trwać nawet miesiącami. Jeśli liczy się szybkość, warto skorzystać ze skupów samochodów. Auto można sprzedać wtedy od ręki!


Jak szybko sprzedać auto?

Zakupienie auta jest często o wiele łatwiejsze niż jego sprzedaż, szczególnie wtedy, gdy chcemy zakończyć transakcję jak najszybciej. Większość osób decyduje się na tradycyjny sposób sprzedaży auta – wystawienie ogłoszenia i poinformowanie znajomych. Czas, w którym uda nam się wtedy sprzedać auto, zależny jest od szeregu czynników, w tym między innymi od atrakcyjności oferty.

Gdy chcemy przyspieszyć sprzedaż samochodu, powinniśmy przede wszystkim ustalić dobrą cenę. Wtedy przyciągniemy więcej zainteresowanych. Z drugiej strony nawet jeśli auto jest dość tanie, ale nie jest zbyt zachęcające, możemy mieć trudności z ich znalezieniem.

Oczywiście, przy samodzielnej sprzedaży auta pojawiają się również inne kwestie – trzeba sfotografować auto, przygotować jego opis, zająć się odpowiadaniem na telefony potencjalnych kupujących, przyjmować ich, gdy chcą zobaczyć auto. Dla wielu osób to dodatkowy problem.


Skup aut? Błyskawiczna transakcja!

W związku z tym wtedy, gdy chcemy sprzedać auto szybko i sprawnie, dobrym wyborem może być skup aut w Warszawie – jednym z miast, gdzie bez problemu skorzystamy z tego rodzaju usług. W skupie możemy sprzedać niemalże każdy samochód – także starszy, powypadkowy, w złym stanie technicznym i wizualnym. Oczywiście, dużo zależy od typu skupu – niektóre biorą wszystkie auta, inne tylko te w dobrym stanie i w określonym wieku.

W skupach transakcję możemy załatwić od ręki, czyli samochód możemy sprzedać praktycznie tego samego dnia i również otrzymać wtedy od razu pieniądze w formie gotówki albo przelewu na konto. Jeśli potrzebne są pieniądze od zaraz, w skupie możemy mieć je bez czekania. Co więcej, pracownicy skupu mogą pomóc nam z formalnościami, więc nie musimy wtedy samodzielnie przygotowywać umów, zajmować się sprawami związanymi z ubezpieczeniem.

Wyceny samochodów w skupach są nieco niższe niż w przypadku samodzielnej sprzedaży, ale wtedy, gdy liczy się czas, warto zapytać o bezpłatną wycenę – można dostać ją nawet przez internet.


 

One thought on “Jak szybko sprzedać auto?

  1. Zgodzę się że to jest najszybszy sposób ale również szybko można sprzedać auto na własną rękę wystawiając ją na portalach aukcyjnych i wystarczy wykonać piękne zdjęcia, a żeby auto pięknie wyglądało wystarczy użyć kosmetyków do pielęgnacji karoserii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *