sprawdzone sposoby na sen

Co pomaga na dobry sen w nocy?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zdrowy i przyjemny sen jest podstawą naszego dobrego samopoczucia, dlatego każdy z nas powinien dołożyć wszelkich starań, by go sobie zapewnić. Mimo tego, wielu z nas doświadcza dyskomfortu, przewracając się nocami z boku na bok przez wiele godzin.

W wielu przypadkach problem ten można rozwiązać, inwestując w produkty, które pozwalają zdecydowanie zwiększyć komfort snu. W tym artykule przedstawimy kilka z nich. Są one naprawdę warte związanego z nimi wydatku, ponieważ pozwalają na zdecydowane zwiększenie komfortu życia.


Odetchnij nocą pełną piersią

Jednym z aspektów, na które często nie zwraca się wystarczającej uwagi, a które mają bardzo duże znaczenie z punktu widzenia jakości snu jest nocny ubiór. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża ilość piżam, a także koszul i koszulek nocnych, które cechują się niezwykle atrakcyjnym krojem. Z perspektywy jakości snu ważniejszym aspektem będzie jednak zdecydowanie jakość wykorzystywanych w produkcji odzieży nocnej materiałów.

Niezależnie od tego, jakiego typu nocny ubiór wydaje nam się najbardziej wygodny i atrakcyjny, ważne jest, by był wykonany z „oddychających” materiałów, wśród których prym wiodą naturalne tkaniny takie jak bawełna, len i jedwab. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie nadmiernego pocenia, które wielu osobom ogromnie utrudnia zaśnięcie. Osoby, które do tej pory spały w ubraniach wykonanych z materiałów syntetycznych na pewno poczują ogromną różnicę, mogąc wreszcie odetchnąć z ulgą dzięki przyjaznym skórze materiałom.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Rodzaje materacy, który jest najlepszy?


Poduszka ortopedyczna dla wygodnego zaśnięcia

Kolejnym problemem, który wielu z nas ogromnie utrudnia zaśnięcie są trudności z zajęciem wygodnej pozycji przy zasypianiu. Warto pamiętać, że tego rodzaju kłopoty często są przejawem wad kręgosłupa. Tutaj ogromną pomocą mogą okazać się poduszki ortopedyczne, które oferują możliwość dowolnego regulowania wysokości i zapewniają optymalne ułożenie głowy i odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Wysokiej jakości poduszki ortopedyczne zapewniają idealne dopasowanie do kręgosłupa poprzez reagowanie na temperaturę i ciężar ciała. Dzięki temu mamy szansę wyspać się i wygodniej, i zdrowiej, zapobiegając postępowaniu wad kręgosłupa. Warto też wspomnieć, że poduszki ortopedyczne pomagają zredukować chrapanie, co na pewno pomoże łatwiej zasnąć również osobie, która śpi z nami!


Żywność na dobry sen

Problemy z zasypianiem są zazwyczaj przejawem komplikacji zdrowotnych, które z kolei często są rezultatem źle zbilansowanej diety. Dlatego warto zajrzeć do swojej spiżarni i lodówki, by sprawdzić, czy znajdują się w nich produkty, które pozwalają zachować w organizmie wysoki poziom wspomagających zdrowy sen melatoniny, serotoniny, magnezu i tryptofanu. Należą do nich:

  • banany
  • migdały
  • miód
  • pieczywo razowe
  • czereśnie
  • herbaty ziołowe
  • gorzka czekolada
  • banany
  • ciepłe mleko
  • drób

Oczywiście istotne jest nie tylko to, co jemy przed snem, ale i jak to robimy. Bardzo istotne jest, by unikać spożywania dużych porcji żywności tuż przed zaśnięciem, ponieważ warto dać układu pokarmowemu nieco odpoczynku.


 

Dodaj komentarz