mężczyzna-siedzi-przed-komputerem-i-trzyma-się-rękami-za-krzyż

Magnetoterapia na bóle stawów i kręgosłupa

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Bóle stawów i kręgosłupa to coraz bardziej powszechne zjawisko w naszym społeczeństwie. Siedzący tryb życia, niewłaściwa postawa kręgosłupa, czy nadmierny wysiłek fizyczny, powodujący znaczne przeciążenie stawów przyczyniają się do tego, że na schorzenia układu kostnego i tkanek miękkich stawów cierpią nie tylko ludzie w podeszłym wieku, ale też młodzi i aktywni zawodowo.

Jak donoszą badania ponad 80% społeczeństwa doświadczyło w swoim życiu bólów kręgosłupa, stawu kolanowego, czy miednicy. Dolegliwości te miały charakter krótkotrwały, cyklicznie się powtarzają, a co piąty przyznaje się do przewlekłych problemów z układem kostnym i stawowym, które wymagają już leczenia i odpowiedniej rehabilitacji.


Leczenie bólów stawów i kręgosłupa

Niestety medycyna nie ma złotego środka na wyeliminowanie tych dolegliwości i schorzeń. W tym wypadku stosuje się środki zaradcze i wspomagające regenerację zwyrodniałych elementów kostnych i stanów zapalnych stawów. Leczenie podstawowe tych przypadłości polega na stosowaniu środków farmakologicznych, które niwelują ból, ale nie rozwiązują problemu.

Natomiast sam proces przywracania ruchomości tych części naszego ciała oraz stabilizacji organizmu, poprzez rehabilitację, jest długotrwały i nie zawsze przynosi żądane efekty. Rehabilitacja wspomaga leczenie farmakologiczne i stanowi jedyny sposób na całkowite wyeliminowanie dolegliwości kostno- stawowych oraz usunięcie przyczyn ich dolegliwości.

Niemniej jednak pojawiają się też nowe metody terapeutyczne, stasowane przez Rehabilitantów i Fizykoterapeutów, które są bezpieczne dla organizmu i przynoszą dobre rezultaty w fizykoterapii stawów i układu kostnego. Jednym z nich jest magnetoterapia. Ta forma terapii zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ działanie pól magnetycznych wykazuje zarówno pozytywny wpływ na redukcję bólu oraz przyczynia się to szybkiego procesu regeneracji tych ośrodków kostno- stawowych.

Obecnie magnetoterapię stosuje się w leczeniu przeciążeń stawów i mięśni, bólów kręgosłupa, dyskopatii, urazów oraz reumatyzmie. Ponadto redukuje bóle doraźne, przewlekłe, przyśpiesza zrastanie się kości oraz eliminuje napięcie mięśniowe i przyczynia się do szybkiego procesu gojenia się ran i owrzodzeń.


Opaska magnetyczna, jako sposób na bóle stawów, kości i mięśni

Innowacyjnym produktem w tym zakresie jest opaska magnetyczna, która wykorzystuje technologię multigradientową systemów magnetycznych o szerokim spectrum działania. Wspomaga ona leczenie bólu i prowadzi do biologicznej odnowy zwyrodnień i schorzeń stawowych, kostnych i mięśniowych. Ponadto redukuje negatywne skutki deficytu pola magnetycznego ziemi, będącego wynikiem zmian w magnetosferze naszego głodu, co często jest wynikiem złego samopoczucia i pojawiania się wielu dolegliwości zdrowotnych we współczesnym społeczeństwie.

Opaska magnetyczna to produkt, który doskonale nadaje się do fizykoterapii w domu, ogrodzie, samochodzie i podczas pracy. Jednymi z najciekawszych produktów są opaski z serii Direct Magnetic. 


Czym się charakteryzuje medyczna opaska magnetyczna?

Na rynku pojawia się wiele produktów leczniczych o charakterze magnetycznym, do domowej magnetoterapii. Niemniej jednak te naprawdę skuteczne powinny mieć certyfikaty bezpieczeństwa i Instytutu Badań Fizykomedycznych, jako jednostek potwierdzających ich bezpieczeństwo dla organizmu oraz terapeutyczne działanie produktu.

Lecznicze opaski magnetyczne to generatory magnetyczne o stałym polu magnetycznym wykonane z najlepszych komponentów magnetycznych, znajdujących się pomiędzy dwiema warstwami pianki o zwiększonej zawartości węgla aktywnego. Ich wysoka jakość wykonania i zastosowane materiały zapewniają prawidłową wentylację skóry i wygodę noszenia.

W tym celu posiadają odpowiednio wyprofilowany kształt, który nie ogranicza ruchów, zapewnia stabilność i komfort, a także nie jest widoczny pod ubraniem. Dzięki temu możesz ją nosić przez cały dzień i zabrać ze sobą w każde miejsce, w którym przebywasz.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *