uśmiechnięta-kobieta-wystawia-ręce-w-geście-kadrowania-dłońmi

Niebanalny sposób na zmianę wizerunku

Artykuł zaktualizowany 13 maja 2021


Zmiana koloru oczu może odmienić cały wizerunek. Jeszcze do niedawna było to możliwie jedynie za pomocą programów graficznych. Obecnie jednak jest na to dużo łatwiejszy sposób, a mianowicie kolorowe soczewki. Wybór kolorów jest tak naprawdę nieograniczony.

Najczęściej wybieranymi odcieniami są: niebieski, zielony, szary i brązowy. Co istotne, koloryzujące wersje soczewek może nosić każdy. Występują one zarówno w wersji korekcyjnej dla osób, które posiadają wady wzroku, jak również w wersji zerowej.


Soczewki dla odważnych

Soczewki występują także w nieco bardziej odważnych wariantach. Mogą to być różnego rodzaju wzory, na przykład gwiazdki czy kwiatki bądź wyraźne kolory, takie jak czerwień czy róż. Czarne soczewki również śmiało można zaliczyć do grupy tych odważniejszych. Założone na oczy sprawiają bardzo mroczne wrażenie. W zależności od ich intensywności może także zaniknąć widoczność źrenicy, co dodatkowo spotęguje te odczucia. Ten wyjątkowy kolorystyczny wariant soczewek spodoba się w szczególności osobom, które lubią styl gotycki i mają czasem ochotę na urozmaicenie swojego wizerunku.

Czarne soczewki sprawdzą się także podczas sesji zdjęciowych wykonywanych w mrocznym klimacie. Niewątpliwie nadadzą się również na różnego rodzaju imprezy, na przykład organizowane z okazji Halloween. Z całą pewnością dopełnią one nawet najstraszniejszą stylizację. Mniej nasycone soczewki w tym kolorze mogą być także noszone na co dzień.


Gdzie kupować?

Czarne soczewki to produkt dość specyficzny, stąd jego dostępność może być ograniczona. Najłatwiej poszukiwania zacząć od sklepów internetowych. Najlepiej, aby były to sklepy zajmujące się profesjonalną sprzedażą soczewek kontaktowych. Zakup w takim miejscu będzie z pewnością najbezpieczniejszą opcją. Wymarzonej pary szkieł kontaktowych można poszukać także w sklepach z gadżetami na imprezy czy akcesoriami dla fanów gotyckiego stylu.

Ważne natomiast jest, aby sprawdzić, czy pochodzące stamtąd soczewki są odpowiednio przebadane. Oczywiście takie soczewki można kupić również w sklepach stacjonarnych. Warto rozejrzeć się szczególnie w lokalnych sklepach okulistycznych. Nawet w przypadku braku dostępności tego koloru, sklep z pewnością zamówi interesującą nas parę.


Ceny

Ceny za ten wariant kolorystyczny to około kilkadziesiąt złotych za komplet dwóch sztuk. Na koszt wpływ ma także to, na jaki okres stosowania przeznaczone są soczewki. Z całą pewnością nie warto kupować bardzo tanich wariantów, gdyż takie soczewki mogą mieć negatywny wpływ na nasze oczy. Chcąc zaoszczędzić lepiej poczekać na promocje bądź poszukać kodów rabatowych.


 

Dodaj komentarz