jak ograniczyć spożywanie alkoholu

Jak ograniczyć spożywanie alkoholu?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Regularne spożywanie alkoholu wiąże się z wieloma problemami, w tym z rozwojem choroby alkoholowej. Dlatego tak ważne jest to, żeby zdać sobie sprawę z tego, że mamy problem alkoholowy. Wtedy zaś można będzie wdrożyć specjalne sposoby leczenia. Możemy też, kiedy choroba nie jest zbyt rozwinięta zadbać o to, żeby samemu poradzić sobie z nadmiernym alkoholizmem.


Znalezienie odpowiedniej motywacji do zerwania z alkoholizmem

Ważne jest to, aby znaleźć w sobie odpowiednią motywację do tego, by odstawić alkohol, gdyż to sprawi, iż z dnia na dzień będziemy mogli lepiej zapanować nad swoim życiem. Zwłaszcza wtedy, gdy widzimy, że alkohol wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie fizyczne i na relacje z bliskimi osobami powinniśmy pamiętać o tym, by bardziej o siebie zadbać. Trzeba mieć świadomość, że przyznanie się do problemu z alkoholem nie jest niczym wstydliwym.

Nie powinniśmy się bać wsparcia od osób bliskich. Ważne jest po prostu to, aby znaleźć pomoc dla siebie. Kiedy będziemy na 100% zdecydowani na to, iż chcemy pomocy to nie będzie problemów z tym,
aby rzeczywiście lepiej się nam żyło. Alkohol nie będzie dla nas stanowić większego problemu, gdyż poczujemy, że kontrolujemy swoje trudności.


Ten artykuł powinien Ciebie zainteresować – 5 zwyczajów zdrowych ludzi


Pomoc terapeutyczna w trakcie rzucania alkoholu

Warto też skorzystać ze specjalnej pomocy terapeutycznej, gdyż dzięki temu można będzie lepiej kontrolować siebie. Trzeba mieć świadomość tego, że dzięki udziałowi
w terapii można znaleźć lepsze sposoby radzenia sobie z nałogiem. Alkohol zaburza obraz rzeczywistości i nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób możemy coś robić. A z pewnością zauważymy, że kiedy tylko kontrolujemy swoje picie to lepiej funkcjonujemy w wielu sferach.

Spożywanie alkoholu w większych ilościach wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi i psychicznymi i musimy wiedzieć, że to od nas zależy to, jak będziemy funkcjonować. Dobrym sposobem będzie również omijanie imprez na których spożywa się alkohol.Wypracowanie dobrych nawyków okaże się kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia psychicznego.


 

Dodaj komentarz