wysylka paczek

InPost Szybkie Nadania

Artykuł zaktualizowany 8 marca 2022


Wysyłka paczki kurierem mogłaby być alternatywą do tradycyjnej paczki pocztowej. Jest szybsza i bardziej przewidywalna, a na rynku jest wielu sprawdzonych przewoźników, spośród oferty których możesz wybierać. Dzięki konkurencji ceny spadły i najtańszy kurier nie odstępuje w tej chwili od paczki pocztowej, czy nawet większego listu poleconego. Mimo to, do niedawna zawsze więcej osób decydowało się nadać paczkę na poczcie niż gdziekolwiek indziej i to mimo że w e-commerce przesyłki pocztowe od dawna już nie odgrywają istotnej roli. A jednak wysyłka paczki kurierem nie zdołała zdystansować poczty. Udało się to dopiero Paczkomatom®.


Wysyłka paczki kurierem z Paczkomatu®

Jak pokazują badania opinii przeprowadzone przez Kantar Polska, aż 70% ankietowanych decyduje się nadać paczkę w Paczkomacie, w porównaniu do nieco ponad 40% respondentów, którzy wolą nadać paczkę u kuriera albo w urzędzie pocztowym. Dlaczego możliwość nadawania przesyłki w Paczkomacie® jest tak popularna? Zapewne przede wszystkim dlatego, że można z niego nadać paczki do innego Paczkomatu®, a to jest niezwykle popularna opcja, jak pokazują badania rynku e-commerce. Na przykład raport Gemius wskazuje, że więcej internautów kupujących w sieci zamawia przesyłkę towarów do Paczkomatu® niż wybiera jakąkolwiek inną formę przesyłki. Popularność Paczkomatów® oznacza też, że korzystający z nich odbiorcy znają już tą technologię i mają do niej zaufanie. Poza tym Paczkomatów® jest coraz więcej (już ponad 16 tysięcy w całej Polsce) i właściwie każdy mija jakiś Paczkomat® po drodze podczas załatwiania codzienny spraw. A że urządzenia dostępne są przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, to łatwo podejść do nich po drodze. Wreszcie, na pewno czynnikiem jest też łatwa wysyłka z Paczkomatu®. Jak łatwa? Czytaj dalej żeby się przekonać.

Tani kurierzy – nadawaj paczki w aplikacji

Możesz wygodnie nadać paczki bez zbędnych formalności korzystając z aplikacji InPost Mobile, którą zapewne już znasz, jeżeli jesteś jednym z licznych osób odbierających przesyłki w Paczkomatach®. Obok znanych i lubianych funkcji, takich jak śledzenie przesyłki i zdalne otwieranie skrytek Paczkomatu®, pozwoli ci ona także nadać paczkę bez potrzeby drukowania etykiety nadawczej. Wystarczy wypełnić formularz, zapłacić online i zeskanować kod z aplikacji w Paczkomacie. Aby nadać paczkę wybierz ikonę „Nadaj” na dole ekranu głównego. Na kolejnym ekranie wybierz sposób doręczenia przesyłki i jej gabaryt, a na kolejnych wpisz dane odbiorcy i nadawcy. Przesyłki kurier może doręczyć do Paczkomatu® lub pod wskazany adres. Gabaryty są trzy – paczka w kształcie prostopadłościanu o podstawie 38 cm x 64 cm i wysokości 8 cm, 19 cm, lub 41 cm (odpowiednio gabaryt A, B i C) oraz maksymalnej wadze 25 kg. Cena przesyłki zależy wyłącznie od gabarytu, a ponieważ odpowiadają one różnym skrytkom Paczkomatu®, jest to bardzo przejrzysty cennik. Jedyne konieczne dane nadawcy i adresata to imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Sprawdź dane dokładnie, a w szczególności numer telefonu, bo to po nim system identyfikuje użytkowników. Twój numer jest zresztą wpisany na stałe, a numer adresata możesz pobrać z listy kontaktów w telefonie. Jeżeli potrzeba możesz w tym miejscu wpisać adres dostawy (lub wybrać Paczkomat® z mapy) i podać dane do faktury. Za nadanie przesyłki zapłacisz za pomocą dostępnych sposobów płatności. Kiedy już opłacisz przesyłkę, w jej opisie w aplikacji znajdziesz kod QR, który można zeskanować w dowolnym Paczkomacie®. Włóż paczkę do skrytki, która się wówczas otworzy i zamknij drzwiczki. I gotowe – przesyłka nadana.

Tani kurier – nadawanie przesyłek online

Nadanie paczki z etykietą, ale bez rejestracji i umów, to opcja dostępna online w serwisie internetowym Szybkie Nadania. To dobra opcja jeśli masz drukarkę, ale nie masz aplikacji albo chcesz żeby paczkę w Paczkomacie® umieścił ktoś inny. Formularz nadania mieści się na jednej stronie internetowej i jest bardzo podobny do tego z aplikacji. Wybierz doręczenie do Paczkomatu® lub przez kuriera, wpisze te same dane nadawcy i adresata co w aplikacji, zaakceptuj regulamin i zapłać za przesyłkę. Pobierz etykietę w formacie .pdf i wydrukuj ją w dowolnym momencie. Naklej etykietę na paczkę i zanieś ją do Paczkomatu®. Tu zeskanuj kod z etykiety i włóż paczkę do skrytki. I gotowe – paczka nadana!

Dodaj komentarz