jakie perfumy podobają się kobietą

Jakie perfumy podniecają mężczyzn?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Moja koleżanka Zuza powiedziała kiedyś, że perfumy to seks. Jakkolwiek dosadnie to brzmi, w stwierdzeniu tym jest sporo prawdy i z tego też względu mocno wryło mi się ono w pamięć. W dzisiejszych czasach perfumy mogą stanowić dopełnienie naszego wizerunku, mogą również pomóc nam wykreować w wyobraźni naszych rozmówców konkretne obrazy. Myślę, że najłatwiej będzie pokazać to na kilku przykładach.


Jakie perfumy podniecają mężczyzn?

A teraz skoro już wiemy co dzieje się z chłopakiem, którego poznaliśmy na łące zobaczmy co słychać u jego dawnej miłości. Przenosimy się do kilkudziesięciopiętrowego biurowca w jednym z dużych polskich miast. Może Warszawa, a może Gdynia. Mężczyzna siedzi w swoim gabinecie i wyraźnie na kogoś czeka. Słychać dźwięk windy zatrzymującej się na piętrze i rozsuwanych drzwi. Nie widzi jeszcze kto przyjechał, ale już czuje jej zapach. Wyprzedza ją i anonsuje. Mężczyzna słyszy kroki zbliżające się korytarzem. Zastanawia się czy szpilki są czerwone.  Wreszcie kobieta wchodzi do jego gabinetu. Metamorfoza jest ogromna.

Z dziewczyny z łąki nie zostało już praktycznie nic. Ubrana jest w szary, dopasowany kostium, a szpilki faktycznie są czerwone. Tak jak szminka i lakier na paznokciach. Mężczyzna nie lubi swojej szefowej. Uważa ją za zimną i bezwzględną. Tak naprawdę nie jest zimna, tylko chce, żeby inni tak o niej myśleli. Została zraniona i to jest jej tarcza. Jak już wspomniałem mężczyzna nie lubi swojej szefowej, ale jednocześnie pragnie jej tak jak nigdy wcześniej nie pragnął żadnej innej kobiety a zapach jej perfum doprowadza go do szaleństwa.

Czego używa? Ciężkich i zawiesistych orientalnych pachnideł zbudowanych w oparciu o aromaty przypraw (szafran, goździki, kardanom, imbir, gałka muszkatołowa) na bazie ze składników pochodzenia zwierzęcego (piżmo, szara ambra, cywet, kastoreum). Są mocne i wyraziste, drapią w nosie i gardle. Przyciągają uwagę. Dla mnie przykładami takich zapachów niewątpliwie są Guerlain – Shalimar, Dior – Poison i Addict, YSL – Opium, a także Tom Ford – Black Orchid. Skojarzenia biegną w konkretnym kierunku, prawda?

Zapach dla kobiety biznesu

Tymczasem w biurowcu kilka ulic dalej odbywają się negocjacje biznesowe. Chodzi o duży rządowy kontrakt. W niewielkim pomieszczeniu, przy zamkniętych oknach siedzi grupa elegancko ubranych mężczyzn. Garnitury szyte na miarę, drogie zegarki itp. Wśród nich jest też nasz bohater, który awansował i teraz asystuje swojemu szefowi. Na sali czuć zapach pieniędzy. Wszyscy wiemy, że pieniądze nie śmierdzą, ale czy wiemy jak pachną? Dla mnie pieniądze mają zapach irysa.

Wyrazisty, transparentny, może lekko pudrowy, ale  jednocześnie męski a także bardzo elegancki i wysublimowany. Taki właśnie jest Dior Homme. Jednak moim zdaniem to Daniela Andrier – naczelna perfumiarz domu mody Prada jest twórczynią najciekawszych perfum z tą nuta w temacie. Takie dzieła jak Infusion d’Homme, Infusion d’Iris Cedre czy  L’homme stanowią kwintesencję stylu Prady – są proste, a jednocześnie niezwykle męskie,  eleganckie i wyrafinowane. Jak żadne inne pasują do starannie uprasowanej śnieżnobiałej koszuli.


Autorem artykułu jest prowadzący bloga Agar i Piżmo

 

7 thoughts on “Jakie perfumy podniecają mężczyzn?

  1. Uwielbiam perfumy, chociaż nie mogę dobrać do siebie „tego jedynego”. Dlatego też nie mogę sprecyzować, jaki zapach podoba mi się najbardziej, ponieważ.. mam wrażenie, że każdy (no może prawie każdy) podoba mi się tak samo. 🙂 No chyba, że chodzi o perfumy mężczyzn… Tu uwielbiam każde, więc nie przeszkadza mi, jak taki męski zapach ciągnie się i ciągnie, mimo że minęłam takiego mężczyznę dawno temu gdzieś tam na ulicy. 😀 Pozdrawiam! 🙂

  2. Rzeczywiście. Uważam, że innych perfum należy używać w pracy, żeby wydać się profesjonalnym, a innych na wieczór, gdy można pozwolić sobie na coś bardziej seksownego. Mi ciężkie perfumy też zdecydowanie kojarzą się z zimą, a lekkie, kwiatowe z latem 🙂

Dodaj komentarz