prezent na baby shower

Baby shower – jaki prezent kupić przyszłej mamie?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Tradycja organizowania przyjęcia dla przyszłych mam przyszła do nas z krajów anglosaskich. Zwyczaj organizowania tego typu spotkania w gronie najbliższych kobiet był już znany w XVIII wieku. Pomimo wielu przesądów i zabobonów panujących w naszym kraju również tego typu imprezy od zaledwie kilku lat również cieszą się zainteresowaniem.


Jak postrzegany jest zwyczaj baby shower w naszym kraju?

Mentalność polskich mam radykalnie się zmienia i zazwyczaj wyprawki szykują zaraz po ujrzeniu na teście ciążowych dwóch kresek, nie biorąc pod uwagę przestróg babć, że nie wolno wstawiać łóżeczka do dziecinnego pokoju, zanim się maleństwo nie urodzi. Dlatego zorganizowanie takiego przyjęcia ucieszy każdą spodziewającą się dziecka kobietę. Czas spędzony w gronie najbliższych przyjaciółek i rodziny wprawi w dobry nastrój samą przyszłą mamę.

To doskonały moment na małą imprezkę, pogaduchy i plotki w gronie najbliższych kobiet. Przez takie spotkanie przyszła mama zapomina o problemach ciąży, a skupia się nad przyjemną stroną macierzyństwa. Przy takiej okazji jednocześnie może skompletować wyprawkę dla maluszka, bo przyjaciółki czy rodzina nie przyjdzie z gołą ręką.


Jaki prezent kupić na baby shower?

Na przyjęcie „baby shower” przynosi się upominki, które są związane z dzieckiem lub wczesnym macierzyństwem. Przyszli goście wybierają prezenty, które będą przydatne w codziennej opiece nad dzieckiem, np.: śpioszki, butelki, pieluszki, kocyki, akcesoria do pielęgnacji malucha oraz wyposażenia pokoiku dziecka. Na tym etapie warto również pomyśleć o przyszłym kreatywnym rozwoju dziecka. Bo przecież rozwój intelektualny i motoryczny dziecka zaczyna się już od pierwszego dnia jego narodzin. Niemowlak, pomimo że ma jeszcze słaby wzrok to już w pierwszych tygodniach swojego życia zwraca uwagę na ostre i jaskrawe barwy. Dlatego naklejanki ścienne Fly My Butterfly nad łóżeczkiem noworodka będą stymulować i rozwijać jego postrzeganie. A Ozdobiony nim pokój czy miejsce zabaw dziecka nabierze oryginalnego i indywidualnego charakteru. Kolorowe kwiaty i motyle dadzą dużo radości małemu mieszkańcowi i będą wspaniałą motywacją do kreatywnej zabawy w pierwszych latach jego życia.

Mozaika Quercetti FantaColor Baby Basic to dobry prezent dla juniora, ale też dla niemowlaka, który zaczyna już chwytać przedmioty w swoim zasięgu. Duże, miękkie i kolorowe kołeczki umożliwiają rozwój manualny i wzrokowy dziecka w pierwszych miesiącach życia. Ponadto do zestawu dołączone są kolorowe karty ułatwiające zabawę. Kołeczki mają różne kształty (kółka, kwadraty, trójkąty) i intensywne kolory (żółty, czerwony, niebieski) a ich wielkość 46 mm zapewnia bezpieczną zabawę.
Zestaw startowy z filcu z serii „Zrób to sama” odpręży mamę od codziennych i męczących zajęć nad niemowlęciem. A przy okazji będzie ona miała sposobność wykonania własnoręcznie zrobionej miękkiej i przyjemniej w dotyku maskotki dla swojego dziecka.

Pacynka to doskonały prezent dla malucha, jak i niemowlaka. Daje rodzicom duże możliwości rozwojowej i kreatywnej zabawy z kilkumiesięcznym niemowlakiem, jak i kilkuletnim maluchem. Zestaw zawiera 20 bawełnianych, białych (nieozdobionych), pacynek na paluszki. Po pacynkach można malować, ozdabiać cekinami, doszywać skrawki materiału itp. tworząc dowolne wzory. Sami rodzice mogą wykonać kolorową pacynkę dla swojej kilkumiesięcznej pociechy i przedstawić jej teatr kukiełek. A gdy maluch osiągnie wiek ok. 3 lat razem z nim tworzyć ciekawe postacie do teatrzyku lalek.


 

Dodaj komentarz