kursy online

Kursy online – czy warto z nich korzystać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Internet to źródło informacji, komunikacji z innymi, ale też sposób na szkolenie się i zdobywanie nowej potrzebnej wiedzy. Współczesne tempo życia i zmian powoduje, że aby dorównać tym szybkim przemianom, szczególnie na polu zawodowym musimy się ustawicznie dokształcać.


Nie rezygnujmy z kursów i samorozwoju

Niemniej jednak pracując zawodowo i mając jeszcze obowiązki domowe trudno, aby znaleźć jeszcze czas nawet te kilka godzin w tygodniu na dojazdy i uczęszczanie na dodatkowe kursy. Terminy takich szkoleń często kolidują z naszymi możliwościami czasowymi i nawet nasze dobre chęci powodują, że na takie zjazdy studenckie uczęszczamy w kratkę lub całkowicie rezygnujemy z powodu braku czasu.

W ten sposób potrzebna nam wiedza i kompetencje ulatują gdzieś w przestrzeni nieświadomego funkcjonowania pomiędzy wieloma ważniejszymi życiowymi sprawami. Ale jest na to rada. Otóż dzięki nowoczesnej technologii możemy dokształcać się w wolnym własnym czasie i do tego, kiedy chcemy i ile chcemy.


Kursy online wygodny sposób zdobywania wiedzy

Kursy online to bardzo wygodna forma podnoszenia własnych kompetencji i nabywania nowej ciekawej wiedzy we własnym domu, przy własnym komputerze. Dzięki np. platformie szkoleniowej „Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu” masz dostęp do szerokiego wachlarza tematycznego szkoleń z różnych dziedzin życia i pracy zawodowej. Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu to placówka zajmującą się sprzedażą kursów stacjonarnych i e-learningowych.

Dziedziny, w jakich się porusza to głównie psychologia i rozwój osobisty, edukacja i kompetencje rodziców, jak również zdrowie i uroda. Firma oferuje najbardziej popularne i potrzebne kierunki szkoleń, które nie tylko podniosą twoje kompetencje, ale też pozwolą ci nabyć nową praktyczną wiedzę oraz przyuczyć do nowego zawodu. Tego typu platformy e-learningowego oferują płatne usługi szkoleniowe wszystkim niezależnie od miejsca zamieszkania i wykształcenia.


Zalety kursów online

Do szkoleń online przekonuje się coraz większa liczba osób. Obecnie ta forma kształcenia przeżywa swoisty boom. Dlaczego ? Otóż pierwszą i bardzo istotną zaletą takich szkoleń jest ogromna wygoda uczestników takich kursów. Mogą oni bez większych problemów uczestniczyć w takich szkoleniach prowadzonych w dowolnym miejscu i czasie.

Ponadto szkolenia e-learningowe pozwalają brać udział bez jakichkolwiek ograniczeń ilościowych kilku lub kilku tysiącom uczestnikom/ internautom.

Niewątpliwą zaletą kursu online jest możliwość zapisania lekcji/ wykładu na dysku komputera i przejrzenia sobie go kilkakrotnie w dowolnym czasie. Tego nie daje tradycyjny kurs, który wymaga od uczestników wykonywania na bieżąco notatek, bo wykład się nie powtórzy drugi raz.
Ponadto niektóre kursy możesz odsłuchiwać np. w czasie kiedy wykonujesz inne prace np. w domu podczas sprzątania czy gotowania obiadu. To ogromna oszczędność czasu. Przy tej okazji nie musisz nigdzie dojeżdżać do ośrodka szkoleniowego.


Gdzie zapisać się na szkolenie online?

Szeroki wachlarz szkoleń na jednej platformie szkoleniowej np. takiej jak Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu to możliwość skorzystania z kursów i szkoleń, których nie ma w twojej miejscowości. Otrzymujesz kilka partii materiału, po każdej z nich podchodzisz do krótkiego testu sprawdzającego Twoją wiedzę. Po pozytywnym ukończeniu kursu, otrzymujesz właściwy certyfikat tak jak na tradycyjnym kursie.

Kursy online to też znaczna oszczędność finansowa. Zazwyczaj szkolenia e-learningowe są znacznie tańsze od tradycyjnych, ponieważ nie ma tutaj konieczności najmu sali i zatrudniania prowadzącego. To znacznie obniża koszty takiego szkolenia. Dlatego taka forma nabywania wiedzy i kompetencji cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodych i pracujących ludzi.


Dodaj komentarz