sól morska do nosa

Sól morska do nosa – wskazania, działanie, efekty

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Katar, a także inne infekcje górnych dróg oddechowych można wyleczyć łatwiej dzięki naturalnym sposobom – bardzo dobre rezultaty uzyskamy dzięki roztworowi soli morskiej.


Kiedy przyda się sól morska?

Alergia, grypa czy przeziębienie – to właśnie wtedy najczęściej mamy problem z katarem. Nie musimy jednak godzić się na cieknący przez cały czas katar z nosa. Rozwiązaniem jest zastosowanie prostego, ale skutecznego preparatu takiego jak sól morska do nosa, a dokładniej jej roztwór.

Nie trzeba wcale mieszkać nad morzem, aby się w nią zaopatrzyć – najlepiej iść do apteki i kupić ją w formie sprayu, na przykład takiego jak Disnemar.pl, który przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.


Dlaczego roztwór soli morskiej jest tak skuteczny?

Swoją wysoką skuteczność na katar sól morska zawdzięcza przede wszystkim składowi. Oprócz chlorku sodu, czyli zwyczajnej soli znajdziemy również w roztworze inne pierwiastki, w tym takie jak magnez, jod, wapń, które nawilżają i regenerują śluzówkę nosa, a tym samym pomagają w szybszym pozbyciu się objawów.

Rozrzedzona płynem wydzielina jest łatwiejsza do usunięcia, także z wykorzystaniem aspiratora, dlatego możliwe jest łatwiejsze oddychanie. Z nosa wypłukują się wtedy zanieczyszczenia takie jak kurz, ale również drobnoustroje, alergeny. Nabłonek w nosie staje się prawidłowo nawilżony, ukrwiony oraz szybciej regeneruje się w trakcie choroby. Ponadto lepiej broni się przed czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki temu sól morska do nosa pozwala na skuteczniejsze wyleczenie infekcji wirusowej albo alergii, które objawiają się nieżytem nosa, a także zapobiega nawrotowi tej choroby.


Sól morska – jak ją stosować?

Najwygodniejszą formą aplikacji roztworu soli morskiej jest spray, który pozwala na rozpylenie w jamie nosowej delikatnej mgiełki. Spray Disnemar.pl wyposażony jest w specjalną końcówkę precyzyjnie dozującą roztwór – także u najmłodszych dzieci.

Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się stosowanie roztworu soli morskiej kilkukrotnie w ciągu dnia aż do ustąpienia objawów. Można również stosować ją profilaktycznie i w ramach regularnej higieny nosa.


 

Dodaj komentarz