para rozmawia

Pytania do chłopaka i dziewczyny – o co zapytać?

Artykuł zaktualizowany 15 listopada 2021


Pierwsza randka, albo spotkanie bywa bardzo stresujące. Każda ze stron chce wypaść, jak najlepiej. O czym rozmawiać z chłopakiem lub z dziewczyną? Jakie tematy podejmować? Podpowiadamy!


Jakich tematów unikać na randce i na pierwszym spotkaniu?

Randka oraz spotkanie z nowo poznaną osobą wzbudza wiele emocji. Dochodzi stres, jak i niepewność – to prawdziwa mieszanka wybuchowa! Istnieje kilkanaście tematów, których lepiej unikać, ponieważ mogą one wywołać zaciętą dyskusję, kłótnie, a nawet kogoś urazić.

Do nich z pewnością należy rozmowa o:

 • polityce
 • religii
 • dylematach moralnych, takich jak aborcja
 • problemach zdrowotnych
 • finansach
 • poprzednich partnerach
 • seksie.

Warto również nie zamęczać dziewczyny opowieściami o autach, grach, czy sportach, które ją nie interesują. Podobnie będzie z paniami, niech na początku znajomości całkowicie zrezygnują z pogawędki o typowo kobiecych sprawach, takich jak zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki, czy moda. Dobrze jest też unikać powtarzania plotek oraz głoszenia morałów.

O czym rozmawiać z chłopakiem lub z dziewczyną?

Tak naprawdę tematów do rozmów jest sporo, zwłaszcza z nowo poznaną osobą. Najważniejsze to się nie spinać i nie udawać kogoś kim się nie jest.

Luz oraz pozytywne nastawienie pozwoli nam pokonać bariery, jak i nawiązać ciekawą konwersację. Lepiej skomplikowane tematy lub te budzące wiele kontrowersji zostawić na inną okazję.

O czym powinna być rozmowa na pierwszym spotkaniu?

Zacznij konwersację od:

 • jeśli spotykasz kogoś w miejscu publicznym lub w lokalu warto rozpocząć pogawędkę właśnie nawiązując do tej sytuacji. Zapytaj – czy wcześniej już był tutaj, co poleca do picia lub jedzenia, jaką muzykę grają itd. To w naturalny sposób pozwala nam nawiązać dialog.
 • można zacząć od popularnego „Co słychać?”. Każda odpowiedź na tego rodzaju  pytanie powoduje, że mamy nowy materiał do rozmowy. Wystarczy go jedynie rozwijać i w razie konieczności bardziej rozbudowywać lub zmieniać.
 • warto dopytać o pracę, zainteresowania i podobne rzeczy. Dzięki temu nieco poznamy nową osobę, a także odkryjemy co ją fascynuje. Mało tego, to daje nam liczne powody do kontynuowania ciekawej rozmowy.
 • gdy jesteś w nowym mieście to najzwyczajniej w świecie dopytaj – gdzie iść, co zobaczyć, co zwiedzić itp. Być może znajomy zaproponuje Ci nawet kolejne wyjście do polecanego przez niego miejsca wspólnie. Albo odkryjecie, że macie identyczne zainteresowania.

Nawet od prozaicznego zagadnienia może rozwinąć się interesująca rozmowa. Nie opierajcie się jednak tylko i wyłącznie na zadawaniu sobie wzajemnie pytań. Dlaczego? Będzie dość sztywno, a nawet nudno.

Tematy na pierwszą randkę – jakie można poruszać?

Z randką jest dużo trudniej niż z niezobowiązującym spotkaniem, na przykład nowo poznanej osoby w klubie. Obu stronom zależy na pokazaniu się, z jak najlepszej strony. Często nie wiemy co mówić, aby nie znudzić lub nie zniechęcić dziewczyny bądź chłopaka. Najbezpieczniej poruszać się w tematyce:

 • hobby i spędzanie wolnego czasu to szerokie pole do popisu. Jednak nie należy się nigdy przechwalać, czyli ciągle mówić o sobie i swoich osiągnięciach. Daj drugiej osobie możliwość wypowiedzenia swojego zdania, albo okazję na zadanie dodatkowych pytań.
 • pogawędka o książkach, filmach i muzyce pozwala się lepiej poznać, jak i wymienić swoje spostrzeżenia. Możesz opowiedzieć co ostatnio czytałeś, tudzież oglądałeś, na przykład w kinie bądź na Netflix. Poznajecie się w  ten sposób, do tego łapiecie dobry kontakt. Powstaje nić porozumienia, a nawet odkrywacie, że macie podobny gust.
 • randka to doskonała okazja do rozmowy o pracy oraz rodzinie. Być może okaże się, że posiadacie wspólnych znajomych, albo często odwiedzacie te same miejsca.
 • podróże i wakacje to też świetny pretekst do długie konwersacji. Możecie wymieniać się doświadczeniami, albo polecać sobie nowe lokalizacje na wyjazd.
 • randka odbywająca się w restauracji daje nam automatycznie znakomity materiał na dialog o kuchni, ulubionych smakach, a nawet o programach kulinarnych.

Dodaj komentarz