wyjazd integracyjny

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Artykuł zaktualizowany 5 lipca 2022


Wyjazd integracyjny to już stały punkt w kalendarzu wielu firm. Czasy, kiedy eventy tego typu były kojarzone tylko z kilkudniowym imprezowaniem dawno minęły. Teraz agencje eventowe prześcigają się w pomysłach jak uatrakcyjnić każdy wyjazd swoim klientów.

Jedna z propozycji, która na pewno przypadnie wszystkim uczestnikom do gustu, to aktywny wyjazd integracyjny z wieloma atrakcjami na świeżym powietrzu! Co najczęściej oferują w tym roku agencje eventowe? Przekonajcie się poniżej.


Gry terenowe

Wyjazd integracyjny połączony z grą terenową zdobywa coraz więcej zwolenników. Tym bardziej, że zaangażowani w zabawę są wszyscy, często z szefostwem danej firmy na czele. Gry terenowe jak sama nazwa wskazuje, odbywają się na świeżym powietrzu. Niemal w większości wzorowane są na popularnych programach telewizyjnych typu Azja Express. 

Uczestnicy gry dzieleni są na grupy, które rywalizują ze sobą o zdobycie jak największej ilości wirtualnych pieniędzy. Aby wygrać, członkowie każdej ekipy będą musieli ze sobą współpracować oraz sprawnie się komunikować. Zadania jakie czekają na uczestników sprawdzą ich umiejętności logicznego myślenia, orientacji w terenie, sprawności, komunikatywności czy asertywności. Bez obaw! Zadania są tak przygotowane, że z powodzeniem poradzi sobie z nimi każdy i aby je zaliczyć wcale nie trzeba być wysportowanym mięśniakiem. 

Taką zabawę można zorganizować dosłownie wszędzie. Scenariusze przygotowywane są zarówno z opcją rozgrywki w środku lasu, jak i w centrum miasta. Jest to doskonała okazja, by poprawić jakość komunikacji wśród naszych pracowników. Dodatkowo z pewnością będą wdzięczni za możliwość spędzenia ze sobą czasu w nieco luźniejszej atmosferze.


Olimpiada firmowa

Nie ma nic fajniejszego niż zdrowa, sportowa rywalizacja. Jeśli jeszcze przygotujemy konkurencje z przymrużeniem oka, sukces gwarantowany! Aby przeprowadzić zawody sportowe na wesoło wystarczy przyhotelowy teren zielony, a konkurencje w jakich wezmą udział nasi pracownicy wybierzemy sami! Agencja eventowa zatrudniona do realizacji wyjazdu zazwyczaj ma w zanadrzu przygotowane kilkadziesiąt propozycji, z których wybieramy te najbardziej nam pasujące. 

Najciekawsze i najpopularniejsze konkurencje to: Mega Piłkarzyki, Foot Dart, Bubble Football, Mega Sumo, Angry Birs, Hokej Czarownic czy Wyścigi w Alkogooglach. Zawody są tak zaplanowane, by osoby mniej sprawne również mogły się dobrze bawić i przyczynić się do ostatecznego triumfu swojej drużyny.

Jak na olimpiadę przystało, nie może zabraknąć dekoracji! Na koniec zabawy podliczane są punkty, a zwycięskie ekipy nagradzane są nagrodami. 


Żeglarska przygoda

A może by tak udać się w rejs?? Nic prostszego! Agencje eventowe w tych czasach mają w swoich ofertach wyjazdy nad morze i jeziora, uczestnicy spędzą kilka dni obcując z wodą. W trakcie takiego weekendu będą mogli nauczyć się podstaw żeglarstwa, wziąć udział w firmowych regatach czy spróbować swoich sił na desce windsurfingowej. Wszystko oczywiście odbywa się pod okiem zawodowych żeglarzy, którzy nie pozwolą by komukolwiek coś się stało. 

Bez względu na to, który scenariusz wybierzemy dla swojej firmy, wyjazd integracyjny nie może odbyć się bez sobotniej imprezy wieczornej. Tutaj również  mamy pole do popisu. Postarajmy się, aby nie była to zwykła dyskotka z DJ’em. Warto zorganizować dla gości imprezę tematyczną lub przebieraną. Jest to jednak temat na zupełnie inny artykuł…


 

Dodaj komentarz