mezczyzna zarabia na zakladach

Czy da się realnie zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Artykuł zaktualizowany 25 stycznia 2022


Zakłady bukmacherskie to ciekawe zajęcie, które może przynieść dodatkowy dochód. Czy jednak da się realnie zarabiać na zakładach bukmacherskich? Zobaczmy!


Czy da się realnie zarabiać za zakładach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie to zajęcie, które ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jednych przyciąga wizja dodatkowego zarobku, inni zaś uważają, że na bukmacherce nie da się nic zyskać. Która ze stron ma rację i czy da się realnie zarabiać na zakładach bukmacherskich? Dowiedz się, w jaki sposób przekuć swoje kupony w wygrane.

Zakłady bukmacherskie w Polsce – jak to działa?

Zacznijmy od tego, że kwestia zakładów bukmacherskich w Polsce została porządnie uregulowana dzięki nowelizacji ustawy hazardowej. Choć sporo osób miało co do nowego prawa poważne zastrzeżenia, ustawa ta zrobiła porządek z nielegalnymi bukmacherami w naszym kraju. Od 2017 roku każda firma, która chce legalnie świadczyć usługi zakładów wzajemnych w Polsce, musi ubiegać się o licencję Ministra Finansów.

Aktualną listę legalnych bukmacherów w Polsce znajdziesz na stronie Probukmacher. Zamieszczone tam informacje pomogą Ci wybrać właściwy portal do obstawiania meczów. Warto sprawdzić bieżący ranking najlepszych zakładów, by dowiedzieć się, gdzie opłaca się grać w 2022 roku.

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bukmacherką, powinieneś wybrać wyłącznie grę u legalnego bukmachera. Po wyborze najbardziej interesującej Cię firmy, powinieneś zarejestrować konto w jej serwisie internetowym. Niektóre przedsiębiorstwa wciąż jeszcze prowadzą działalność stacjonarną, więc możesz też udać się do punktu naziemnego.

Warto dodać, że legalni polscy bukmacherzy już za samą rejestrację oferują dodatkowe bonusy i promocje. U niektórych zyskać na start można nawet kilka tysięcy złotych, które przeznaczysz na dalsze typowanie meczów. Ważne jednak, by kompletnie zapoznać się z regulaminem bonusu, gdyż jego odblokowanie może być nieco bardziej złożone.

Kiedy już założysz konto i wpłacisz pierwszy depozyt, możesz przejść do obstawiania meczów. Jak grać, żeby wygrywać? To odwieczne pytanie, które frapuje każdego amatora zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Spróbujmy na nie odpowiedzieć.

Jak grać w zakłady bukmacherskie, żeby wygrywać?

Poradniki dotyczące zakładów bukmacherskich często nastawione są na minimalizację ryzyka i maksymalizację wygranych. Jednakże, czy w typowaniu wydarzeń sportowych można zapewnić sobie sukces? Jak osiągnąć najlepsze wyniki, gdy sport potrafi być niezwykle nieprzewidywalny?

Mamy dla Ciebie garść przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci czerpać jak najwięcej korzyści z obstawiania zakładów. Stosując się do nich, możesz nastawić się na osiąganie korzyści nie tylko majątkowych, ale również psychologicznych. Zobacz sam:

  • Graj odpowiedzialne. Zawsze przeznaczaj na zakłady bukmacherskie tylko tyle pieniędzy, ile jesteś w stanie zaryzykować. Obstawianie nie gwarantuje sukcesu, więc lepiej będzie zastosować ostrożne podejście do wydawania pieniędzy na kolejne kupony.
  • Nie daj się rządzić emocjom. Za każdym razem, gdy dodajesz zakłady do kuponu, rób to z rozwagą. Przemyśl wszystko dokładnie, poświęć trochę czasu na analizę i porównanie statystyk. Nigdy nie działaj pochopnie i nie pozwól, by emocje rządziły Twoim postępowaniem. „Chłodne” kalkulacje są w tym przypadku kluczem do sukcesu.
  • Wyspecjalizuj się w jednej niszy. Jeżeli od lat interesujesz się amerykańską koszykówką, obstawiaj zakłady na NBA, a nie piłkarską Ligę Mistrzów. Ważne jest, by w pełni poświęcić się wybranej dyscyplinie, a nawet lidze. Wówczas będziesz mógł zdobyć obszerną wiedzę na temat danej niszy sportowej. To z kolei przełoży się na lepsze i trafniejsze dokonywanie wyborów w kontekście zakładów bukmacherskich.
  • Porównuj kursy. Nikt nie broni Ci obstawiać zakładów u kilku bukmacherów jednocześnie. W takim przypadku warto sprawdzać różnice kursowe, by obstawiać dane zdarzenie tam, gdzie zysk może być największy. Należy podkreślić, że w tym celu powstało sporo wygodnych narzędzi do porównywania kursów w Internecie.
  • Zagrywaj różne kupony. Nie samym obstawianiem kuponów pojedynczych i zakładów na zwycięstwo jednej drużyny człowiek żyje. Warto próbować swoich sił w kuponach akumulacyjnych (AKO), a także obstawiać nieco bardziej niszowe zakłady. Dzięki temu dobierzesz wysokie kursy, które przełożą się na wyższe potencjalne wygrane.

Czy na zakładach bukmacherskich da się realnie zarabiać?

Najbardziej kontrowersyjne zagadnienie dla wielu osób to kwestia zarabiania na zakładach bukmacherskich. Niektórzy traktują obstawianie meczów jako rozrywkę, inni upatrują w nim szansy na dodatkowy zarobek. Istnieje jednak niewielki procent osób, które z bukmacherki potrafią się utrzymać. Jak to możliwe?

Przede wszystkim należy podkreślić, że wysokie zarobki na bukmacherce w Polsce należą do rzadkości. Wszystkie kupony obciążone są z góry podatkiem bukmacherskim w wysokości 12%, więc potencjalne wygrane z automatu są niższe. Co więcej, jeśli wygrana na kuponie przekroczy 2280 PLN, będziesz musiał rozliczyć jeszcze 10% podatku dochodowego od wygranej.

Tej drugiej opłaty można uniknąć, jeśli zagrywać będziesz kupony o niższych wartościach. Co więcej, niektórzy bukmacherzy w Polsce tworzą promocje w stylu „gra bez podatku”, gdzie powiększają potencjalne wygrane swoich graczy. Wówczas to spółka bukmacherska przejmuje na siebie konieczność zapłaty daniny na rzecz fiskusa.

Osób, które realnie zarabiają na zakładach bukmacherskich jest niewiele. Nie wiadomo też, jaki jest ich bilans zysków i strat, gdyż mało kto chwali się swoimi porażkami. Nie daj się zwieść osobom, które dzielą się tylko informacjami o wygranych kuponach, gdyż z pewnością nawet najlepszym zdarzają się „wpadki”.

Jeżeli chcesz zarabiać na bukmacherce, odpowiednio przygotuj się do tego zajęcia. Warto mieć odłożone większe oszczędności, aby zapewnić sobie nieco bezpieczniejszy start. Skorzystaj ze wspomnianych wcześniej sugestii, dzięki którym i Ty będziesz mógł zacząć wygrywać większe pieniądze na swoich kuponach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *