spodenki neoprenowe

Praktyczne i wygodne spodenki neoprenowe

Artykuł zaktualizowany 24 marca 2022


Pływanie w każdych warunkach wymaga odpowiedniego przygotowania się. Zarówno na basenie, w morzu, jak i w jeziorze niezbędny jest porządny strój do pływania. Coraz większą popularnością cieszy się profesjonalna odzież sportowa zamiast tradycyjnych strojów kąpielowych. Sprawdź, jakie zalety ma noszenie spodenek neoprenowych.


Jak działają spodenki neoprenowe?

Neopren nie jest nowym wynalazkiem, jednak możliwość wykorzystania go do produkcji odzieży sportowej odkryto stosunkowo niedawno. Jego właściwości doskonale nadają się do tworzenia funkcjonalnych produktów, ułatwiających uprawianie sportu. Świetnie sprawdza się zwłaszcza podczas wodnych aktywności. Odzież wykonana z neoprenu, w tym spodenki neoprenowe, są całkowicie wodoszczelne. Izolują ciało zarówno od zimnej wody, jak i od parzących promieni słońca. Ponadto materiał neoprenowy jest nie tylko niezwykle wytrzymały, ale także bardzo elastyczny. Podczas treningów basenowych oraz pływania w otwartych akwenach nieocenione są jego właściwości wypornościowe. W niektórych modelach spodenek neoprenowych wewnątrz tworzywa zatopione są pęcherzyki powietrza, które poprawiają tę funkcjonalność.

Co dają spodenki neoprenowe?

Wykorzystanie do uprawiania sportów wodnych odzieży stworzonej specjalnie w tym celu poprawia wyniki wysiłków i podwyższa komfort użytkownika. Jest ona zaprojektowana tak, by optymalnie wykorzystać jej cechy, w tym również właściwości neoprenu. Spodenki neoprenowe to między innymi sposób na utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Zdecydowanie lepiej chronią przez wyziębieniem niż tradycyjne stroje kąpielowe. W przeciwieństwie do pianek można ich komfortowo używać również w cieplejszych wodach, bez obawy o przegrzanie. Spodenki neoprenowe w bardzo dużym stopniu dopasowują się do kształtów ciała i nie krępują ruchów, dzięki czemu są wyjątkowo wygodne. Sprawdzą się zwłaszcza podczas długich treningów. Zachowują się jak druga, ale bardziej odporna skóra. W większym stopniu niż zwykłe kąpielówki chronią przed urazami. Ponadto skutecznie poprawiają ułożenie ciała w wodzie. Ułatwiają utrzymanie prawidłowej pozycji nóg względem tafli wody.

Spodenki neoprenowe dla każdego

Odzież produkowana z neoprenu, w tym również akcesoria takie jak spodenki neoprenowe produkowane są w różnych modelach, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Będą odpowiednie nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla amatorów sportów wodnych. Szeroki wybór fasonów i sposobów wykończenia sprawia, że każdy może dobrać odpowiednie dla siebie spodenki neoprenowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *