Poznaj 4 powody, dla których musisz odwiedzić Kornwalię!

Wycieczka do Wielkiej Brytanii stała się dla większości z nas jednym z lepszych sposobów na szybki city break. Nie da się bowiem ukryć, że możemy cieszyć się wyjątkowo tanimi połączeniami lotniczymi, a także ich ogromną dostępnością. Jednak wycieczka do Wielkiej Brytanii nie powinna opierać się jedynie na odwiedzeniu Londynu, ale przede wszystkim na odwiedzeniu Kornwalii. Ten magiczny półwysep jest gwarancją niesamowitych doświadczeń i przeżyć. Poznaj więc 4 powody, dla których musisz tam pojechać!

1. Kornwalia i jej magiczne, strome klify

Wycieczki do Kornwalii z pewnością dla większości turystów nie są priorytetem. Jeśli już marzy się nam jakakolwiek wycieczka do Wielkiej Brytanii, wówczas o wiele chętniej decydujemy się na podróż w kierunku Londynu czy Bristolu. Niemniej jednak Kornwalia ma nam do zaoferowania znacznie więcej, niż może się to nam wydawać. Okazuje się, że praktycznie całe wybrzeże – poza małymi fragmentami – złożone jest z niesamowitych klifów. Są one w większości wapienne, choć znajdą się również i wyjątki od tej reguły. Strome klify traktowane są jako jeden z najlepszych punktów widokowych na bezkresny horyzont i umożliwiają podziwianie fantastycznych widoków. Co więcej, sama „wspinaczka” po nich może być dla nas jedną z większych atrakcji. To właśnie klify są jednym z tych powodów, dla których wycieczka do Kornwalii będzie świetnym pomysłem na wakacje i nie tylko!

2. Odwiedź plażę Porthcurno i wykuty w skale amfiteatr

Wycieczka do Kornwalii nie byłaby z pewnością kompletna, gdybyśmy nie zdecydowali się odwiedzić co najmniej jednej z tysięcy plaż, jakie się na tym półwyspie znajdują. Kornwalia jest najbardziej wysuniętym na południe hrabstwem Wielkiej Brytanii i jest ona z trzech stron oblewana morskimi wodami. Można sobie więc tylko wyobrazić jak długa i różnorodna linia brzegowa tam na nas czeka. Szerokie i piaszczyste plaże w Kornwalii przyciągają swoim magicznym urokiem i pięknem. Niemniej jednak najbardziej znanym fragmentem piaszczystego wybrzeża jest plaża Porthcurno, a także wykuty w skale amfiteatr Minack. Oczywiście obie te atrakcje znajdują się tak blisko siebie, że możemy zapoznać się z nimi podczas jednego zwiedzania. Amfiteatr został całkowicie wykuty w jednej ze skał, która otacza wspomnianą już plażę. Jest to jedna z największych atrakcji tego półwyspu, a także powód dla którego wycieczki do Kornwalii po prostu mają sens!

3. Wycieczka do Kornwalii? Wybierz się do Kynance Cove!

Wycieczki do Wielkiej Brytanii, a konkretniej do Kornwalii to także jeden z lepszych sposobów na to, by zapoznać się z najpiękniejszymi krajobrazami, jakie tylko wytworzyła natura. Wobec tego, jeśli chcemy, by nasza wycieczka do Kornwalii była absolutnie kompletna, wówczas warto się wybrać do Kynance Cove. Wielu turystów, którzy odwiedzili już to miejsce zgodnie wskazują na to, że jest ono spektakularne. W momencie kiedy dojedziemy na parking zlokalizowany na samym wzgórzu, należy udać się wąską ścieżką prosto przed siebie. Naszym oczom ukaże się widok malowniczej zatoczki przepełnionej turkusową wodą, a także niewielki fragment plaży. Wszystko to możemy podziwiać ze szczytu wzgórza, a jeśli tylko będziemy mieć taką ochotę, możemy zejść schodkami w dół i korzystać z możliwości plażowania. Jest to kolejny powód, dla którego wycieczka do Kornwalii jest jednym z lepszych pomysłów.

4. Wybierz się do St. Ives – najbardziej malowniczego miasteczka w Kornwalii

Wycieczki do Kornwalii to również obowiązkowa wizyta w St. Ives. Jest to niewielkie, portowe miasteczko, które uznawane jest również za jedno z najbardziej malowniczych. Co ciekawe, St. Ives spełnia rolę luksusowego kurortu letniego i to już od wielu lat. Można się tu beztrosko zapuścić w gąszcz krętych, kamiennych uliczek, a także podziwiać tradycyjne, kornwalijskie zabudowania. Oczywiście nie zabraknie tu także rozległych piaszczystych plaż, które zachęcają do wypoczynku. Znajdziemy tu również wiele restauracji i sklepików, w których możemy zaopatrzyć się w lokalne pamiątki.

Dodaj komentarz