pościel satynowa do domu

Czym charakteryzuje się pościel satynowa?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Komfortowy sen jest gwarancją wypoczynku i nabierania sił na kolejny dzień. Aby noc przebiegała w jak największej wygodzie, postawić należy na jak najlepszą pościel. Do takiej kategorii zaliczyć można pościel z satyny bawełnianej.


Czym charakteryzuje się pościel satynowa?

Jest to pościel wykonywa z satyny bawełnianej. W praktyce oznacza to zaś, że produkuje się ją z bawełny, następnie zaś poddaje barwieniu i procesowi merceryzacji, czyli uszlachetniania przędzy. Połyskujący efekt uzyskiwany jest także poprzez specjalny splot wysokogatunkowych tkanin. Tak wykonana pościel jest gustowna i elegancka, a zarazem praktyczna i uniwersalna. Nadaje się więc do każdego domu, a do tego dobrze znosi częste pranie oraz prasowanie (nie płowieje).

Materiał jakim jest bawełna zapewnia pościeli dużą elastyczność oraz wytrzymałość – przynajmniej na kilka lat. Pościel satynowa wykonana jest z materiału naturalnego, jakim jest bawełna i to sprawia, że pozwala skórze oddychać w czasie snu (jest więc idealna latem). Satyna bawełniana jest także bardzo przyjemna w dotyku. Aby mogła jednak zachować swoją pierwotną miękkość, należy ją odpowiednio prać.

Po pierwsze, przed włożeniem do pralki najlepiej odwrócić ją na lewą stronę (co pomoże w utrzymywaniu kolorów, haftów i ewentualnych ozdób). Po drugie, należy pamiętać o zapięciu wszystkich guzików i suwaków (które mogłyby uszkodzić materiał w czasie wirowania). Po trzecie, do bębna pralki pościel warto złożyć w kostkę (zminimalizuje to późniejsze zagniecenia). Po czwarte, prać należy w maksymalnie 60°C, przy użyciu delikatnych detergentów (bez wybielaczy i chloru). I wreszcie po piąte, warto wiedzieć, że po praniu satynową pościel należy starannie rozwiesić, a później prasować w temperaturze 150°C.


Pościel satynowa

Jest to wybór idealny dla każdego: zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Użyty przy produkcji materiał jest bowiem elegancki, a zarazem lekki, a jego dotyk kojarzy się z przyjemnym chłodem oraz miękkością, co zadowoli każdego. Satynowa pościel staje się doskonałą alternatywą pościeli wykonanej wyłącznie z bawełny, ponieważ może leżeć na łóżku bez narzuty i nadal wyglądać niezwykle stylowo. Będzie więc pasowała do wszystkich sypialni, nadając im elegancji, ale także romantyzmu. Ważne jednak, by wybrać komplet pościeli satynowej, która będzie naprawdę wysokiej jakości.

Takie znaleźć można np. w sklepie Łóżkoholicy: https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Komplety-Poscieli_Satyna-Bawelniana-1573.html. Na stronie sklepu znaleźć można pościel z satyny bawełnianej w różnych rozmiarach (160×200, 200×220 cm) oraz w kompletach składających się z dwóch, trzech lub czterech części.

Komplety są zaś w różnorodnych kolorach i wzorach. Mogą być to pasy, kwiaty, gwiazdy, czy figury geometryczne w barwach pastelowych albo bardzo ciemnych. Ułatwieniem dla klientów jest również podzielenie ich na kategorie cenowe. W związku z tym wszyscy znajdą w sklepie coś dla siebie. Do tego, każda pościel wykonana została z najlepszych materiałów, w związku z tym nie zniszczy się nawet w przypadku częstego użytkowania.


 

Dodaj komentarz