najlepszy-materac

Jak wybrać najlepszy materac?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Materac ma ogromne znaczenie dla samego komfortu spania i właśnie z tego powodu powinien zostać odpowiednio dobrany do potrzeb. Wybierając dobry materac można zapewnić sobie najlepsze warunki do wypoczynku i zadbać o swój kręgosłup. Odpowiednio wybrany materac pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pozycji podczas snu, która jest zdrowa dla samego kręgosłupa. Przedstawiamy różne typy materaców razem z ich wadami oraz zaletami. Zapraszamy do lektury.


Materace lateksowe

Materace lateksowe są jednymi z lepszych rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu do ich produkcji zwulkanizowanego mleczka kauczukowego tego typu materace zapewniają wysoki komfort spania oraz dużą elastyczność. Wykazują także właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne dzięki czemu są polecane dla alergików.

Dodatkowo materace tego typu są bardzo trwałe i nawet po wielu latach użytkowania nie ulegają odkształceniom. Materace te zapewniają także dobrą cyrkulację powietrza przez co ciało nie przegrzewa się podczas spania. Najczęściej spotykane na rynku są materace, które łączą lateks naturalny z syntetycznym. Produkty posiadające zawartość >70% lateksu naturalnego są uznawane za produkty luksusowe.

Największa wada materacy to ich wysoka cena, która może sięgać nawet kilku tysięcy złotych za najwyższej jakości produkty.


Materace piankowe termoelastyczne

Tego typu materace są tworzone z wykorzystaniem pianek. Dzięki temu są wyjątkowo miękkie i dopasowuję się do kształtu ciała zapewniając wysoką wygodę podczas snu.

Materace wykonane ze zwykłych pianek poliuretanowych są najtańszym rozwiązaniem i nie gwarantują wysokiej trwałości.

Materace z wysokoelastycznych oraz termoelastyczncyh pianek poliuretanowych są zdecydowanie trwalsze i zdecydowanie lepiej dopasowują się do kształtu ciała. Dodatkowo zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza co zapobiega poceniu się podczas snu.


Materace kieszonkowe

Materac wykonany jest na bazie sprężyn oraz warstwy wierzchniej. Wierzchnie pokrycie wykonane jest z pianki poliuretanowej lub lateksu. W niektórych materacach stosowane są również warstwy utwardzające. Materace kieszonkowe z warstwami utwardzającymi to produkty skierowane do osób, które cenią sobie twarde podłoże. W materacach kieszonkowych sprężyny nie są ze sobą połączone przez co pracują niezależnie. Dzięki temu materac zyskuje na elastyczności i łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego. Wybierając materac warto zwracać uwagę na ilość sprężyn. Im jest ona większa tym materac lepiej dopasuje się do kształtu ciała.

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że po pewnym czasie sprężyny mogą zacząć wydawać nieprzyjemne dźwięki podczas poruszania się na materacu.


Materace bonelowe

Są to jedne z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku. Materace są zbudowane z wysokogatunkowego drutu, który tworzy siatkę, a sprężyny są pokryte specjalną warstwą ochronną. Liczba zastosowanych zwojów odpowiada za sprężystość materaca i jego grubość. Kupując tego typu materac warto zwracać uwagę na to czy jakość zastosowanych drutów jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001.

Największa wada materacy to fakt, że nie dopasowują się one bardzo dobrze do kształtu ciała śpiącego.


Materace kokosowe

Tego typu materace należą do twardszych. Wypełnienie może być: kieszonkowe, lateksowe lub piankowe. Największą zaletą materacy jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza, która chroni ciało przed poceniem się.


Warto wybrać najlepszy materac

Wszystkie osoby chcące zapewnić sobie wysoki komfort snu powinny zatem dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku materacami. Dzięki nim można zadbać o swoje zdrowie i sam komfort wypoczynku co powoduje, że decydowanie się na tego typu rozwiązania będzie w stanie sprawdzać się w swoim zadaniu fantastycznie i będzie niesamowicie przyjemne. Przed zakupem konkretnego materaca warto samemu przetestować różne typy, aby dobrać ten najbardziej odpowiedni do potrzeb.

Wybierając dobry jakościowo materac może bowiem naprawdę wiele zyskać i można być niesamowicie szczęśliwym z postawienia na tego typu produkt, który sprawdzi się fantastycznie i postawienie, na który będzie niesamowicie przyjemne i komfortowe dla wszystkich osób, które wybiorą najlepsze działanie.


 

Dodaj komentarz