Naklejka abstrakcja i geometria

Efektowna abstrakcja – poznaj samoprzylepne naklejki, które odmienią aranżację

Artykuł zaktualizowany 16 października 2020


Jakie motywy dekoracyjne warto rozważyć, gdy zastanawiamy się nad udekorowaniem mieszkania? Kwiaty, geometryczne desenie, a może malownicze pejzaże? Zapytaliśmy o to eksperta od wystroju wnętrz z Redro.pl i odpowiedział nam, że znakomitym rozwiązaniem okażą się naklejki abstrakcyjne. To najszybszy sposób na to, by dotychczasowa stylizacja nabrała całkiem nowej jakości.


Jedno z pierwszych pytań, jakie może się teraz pojawić w naszej głowie, z pewnością dotyczy tego, w jakiej aranżacji sprawdzi się taki akcent dekoracyjny. Większości z nas abstrakcja kojarzy się z nowoczesnymi stylizacjami w minimalistycznym duchu. Drugie pytanie dotyczy najprawdopodobniej tego, czy musimy być znawcami współczesnej sztuki, by zdecydować się na takie rozwiązanie. Oddajmy więc głos ekspertowi, by rozwiał nasze wszystkie wątpliwości:

Zacznę od tego, w jakich aranżacjach sprawdzą się takie naklejki. Abstrakcja, wbrew potocznym skojarzeniom, może ozdobić nie tylko ultranowoczesne wnętrza, które przypominają muzea sztuki współczesnej. Warto sobie uświadomić, że oderwane od rzeczywistości dzieła sztuki powstawały od początku XX wieku, dlatego możemy się nimi inspirować dekorując wystrój w duchu Art Deco, mid-century modern czy vintage. Dodatkowo wspomnę jeszcze o tym, że dużą popularnością cieszy się estetyka eklektyczna, która śmiało łączy ze sobą odmienne style, więc i to jest dla nas znakomitą furtką, by umieścić minimalistyczną abstrakcję w starodawnej aranżacji. A jeśli chodzi o bycie koneserem sztuki, wcale nie musimy nim być. Wybierzmy abstrakcyjny wzór, który po prostu nam się podoba ze względu na kształt lub użyte kolory.    

Salon z wyrazistym akcentem

 

Naklejka abstrakcja w salonie

 

Mnogość ściennych dekoracji, jakie możemy wybrać, często skutkuje tym, że przez długi czas nie możemy zdecydować się na żadne rozwiązanie. W efekcie nasz salon pozbawiony jest wyrazu, bo puste ściany sprawiają dość przygnębiające wrażenie. Okazuje się natomiast, że wystarczy tylko jeden element, na przykład umieszczony nad kanapą, by cały pokój zmienił się dosłownie o 180 stopni. Jeśli obawiamy się, że martwa natura, malowniczy pejzaż czy panorama słynnej metropolii znudzi nam się po jakimś czasie, sięgnijmy po wzór, który nie przedstawia niczego konkretnego. Brzmi to zaskakująco, ale to doskonała strategia, co potwierdza specjalista z Redro:

Będziemy zaskoczeni, jak znakomitym pomysłem okażą się oderwane od rzeczywistości naklejki na ścianę. Abstrakcja dopasowana pod kątem kolorystycznym do naszego salonu stanie się kropką nad i. Co jednak rozumiem przez dopasowanie kolorystyczne? Nie to, by taki wzór całkowicie zlał się z otoczeniem, lecz to, by stał się elementem, który ożywia przestrzeń. Do brązów, beży i kremów jak ulał będzie pasować niebieski kolor, z kolei szarości doskonale urozmaici nam zieleń.   

Tętniąca kolorami kuchnia

https://redro.pl/

Co ciekawe, nie tylko do dekoracji ściany możemy użyć naklejki. Abstrakcja pozwoli nam także odmienić wygląd kuchni, a dokładniej lodówki. Samoprzylepny wzór możemy umieścić na każdej równej i gładkiej powierzchni, co daje nam naprawdę wiele możliwości! Jeśli do tej pory nasza chłodziarka, która nie jest zabudowana, nie pasowała kolorystycznie do mebli, możemy wziąć sprawy w swoje ręce i nadać jej nowej prezencji. W związku z tym, że w kuchni rzadko mamy do czynienia z dekoracjami, wybierzmy taką abstrakcję, która tętni kolorami – kompozycję, która od razu przyciąga nasz wzrok. To nam zapewni prawdziwy „efekt WOW”! Jak to zrobić? Specjalista z Redro podpowiedział nam, że znakomitym źródłem inspiracji może być dla nas styl Memphis, który bazował na wyrazistych kolorach i prostych figurach geometrycznych.

Gdy pokryjemy nim lodówkę, wystrój stanie się energetyczny jak filiżanka mocnego, włoskiego espresso! Alternatywą dla tej estetyki jest równie kolorowy styl mid-century modern. Barwne desenie o miękkich, płynnych formach sprawdzą się zarówno w kuchni retro, jak i takiej urządzonej w duchu glamour. – powiedział nam ekspert.  

Meble po małym liftingu

Naklejka abstrakcja na szafie

A gdybyśmy tak nie wymieniając mebli w salonie czy sypialni cieszyli się całkiem nowymi egzemplarzami? To możliwe właśnie dzięki samoprzylepnym naklejkom. Możemy je przykleić na frontach szaf, na szufladach komód, a nawet na blacie biurka czy kawowego stolika – wszystko zależy od tego, jaki mebel chcemy odmienić i jaki efekt zyskać. Mówiąc o abstrakcji niekoniecznie trzeba mieć na myśli kompozycję przypominającą współczesne dzieło sztuki. Może to być po prostu geometryczny deseń, jak w przypadku propozycji na odświeżenie wyglądu lodówki. W przypadku szafki pod telewizor doskonale sprawdzi się wzór 3D przywodzący na myśl przestrzenną mozaikę. – podpowiedział nam specjalista.

Z kolei miłośnikom modnych trendów mogą spodobać się wzory imitujące lastryko. Włoskie terazzo przeżywa swój renesans. Robi się z niego nie tylko blaty, parapety, podstawki pod naczynia czy płytki, ale wzór ten nanosi się także na przykład na tekstylia. Jeśli więc chcemy, by nakastliki w sypialni czy przesuwna szafa w garderobie prezentowały się naprawdę stylowo, odświeżmy ich wygląd właśnie za pomocą naklejki imitującej lastryko.   

Kluczem do efektownej aranżacji wnętrza są oryginalne akcenty dekoracyjne. To one sprawią, że nawet zwykłe meble i stonowana przestrzeń zyskają całkiem nowe oblicze. Wybierzmy abstrakcyjne naklejki o wyrazistym charakterze i wykorzystajmy je do tego, by stworzyć wystrój, od którego nie będzie można oderwać oczu!

Dodaj komentarz