ogrzewanie na podczerwien

Ogrzewanie na podczerwień – co to jest i czy warto się na nie zdecydować?

Artykuł zaktualizowany 3 lipca 2020

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

W okresie grzewczym najważniejszym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w domach, mieszkaniach, a także miejscach pracy. Polacy coraz chętniej decydują się na nowatorskie ogrzewanie na podczerwień, które działa na podobnej zasadzie jak Słońce. Polega ono na ogrzewaniu przez użycie promieniowania podczerwonego, emitowanego przez specjalnie przeznaczone do tego folie, maty oraz panele grzewcze. 

Energia przemieszcza się w postaci fal elektromagnetycznych, których nośnikiem ciepła są wszystkie powierzchnie, ograniczające pomieszczenie np. ściany czy znajdujące się przedmioty, a także ludzie. W efekcie promieniowanie rozchodzi się po całym pomieszczeniu.

Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień?

Niewątpliwie największą zaletą ogrzewania na podczerwień, jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. To wiele bardziej korzystniejsze niż w sytuacji, gdy ogrzewa się dane lokum za pomocą kaloryfera. Te innowacyjne rozwiązanie sprawia, że odczuwalna temperatura we wnętrzu może być nawet wyższa o 3 stopnie od faktycznej, co automatycznie ma wpływ na koszty.

Ponadto, panele grzewcze nagrzewają się w ekspresowym tempie. Już po 10 minutach od włączenia, odczuwa się ciepło. Kolejnym atutem jest to, że ogrzewanie na podczerwień nie wywołuje ruchu powietrza, co w efekcie minimalizuje ruch drobin kurzu.

To bardzo ważna cecha przede wszystkim dla alergików. Co więcej, światło podczerwone poprawia samopoczucie. promieniowanie podczerwone również korzystnie wpływa na stan budynku, ze względu na jego pochłanianie przez przegrody budowlane. To z kolei sprawia, że są one suche i ciepłe, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi pleśni oraz grzybów. Oprócz tego, ze ogrzewanie jest niezwykle praktycznym rozwiązanie, to również designerskim. Za jego pomocą można w prosty sposób zmienić wnętrze i stać się jego elementem, dekoracją.

Czy warto wybrać ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to bez wątpienia nowatorskie rozwiązanie, które docenia coraz więcej osób. Nic dziwnego. Ma wiele korzyści. To doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie zarówno innowację, komfort, a także design.  Idealnie pasują do wnętrz, urządzonych w nowoczesnym stylu. Podkreślają je i tworzą spójną całośc. W przypadku nowych domów, ogrzewanie to będzie opłacalne i wato z niego skorzystać.

Ponadto, niezwykłą zaletą paneli grzewczych, którzy szeroki wybór znajdziecie na stronie https://swiatlolux.pl/, jest to, ze włącza je się tylko wtedy, kiedy są potrzebne. W ten sposób mamy do czynienia z oszczędnym systemem grzewczym. Panele dają ciepło już po 10 minutach, od włączenia. W przypadku zmiennej temperatury na dworze, nie trzeba rozpalać pieca, aby ogrzać wnętrze. To bardzo wygodne rozwiazanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *