łazienka

Jak wybrać ciekawe dodatki do łazienki?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli marzymy o przestrzeni oryginalnej i niecodziennej. Wiele osób znużonych klasycznymi wystrojami wnętrz, rezygnuje z typowej aranżacji. Chcąc przełamać schematy, możemy postawić na nieco odważniejsze propozycje, które przełamią monotonię we wnętrzu.

W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka nieoczywistych elementów zarówno dekoracyjnych, jak i spełniających różne funkcje użytkowe, które mogą zagościć w łazience amatorów nietypowych dodatków.


Tik-tak: licz czas

Jednym z elementów, które rzadko goszczą w łazience, są zegary ścienne. Niektóre osoby uważają, iż w tym pomieszczeniu nie muszą kontrolować czasu. Jest to jednak nieco mylne przekonanie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zaspaliśmy do pracy. Mamy kwadrans na zrobienie szybkiego makijażu czy też ogolenie twarzy. W takich przypadkach warto mieć na widoku czasomierz, dzięki któremu będziemy kontrolować upływ czasu na bieżąco.

Zegary ścienne mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny, nawet nie pełniąc funkcji użytkowej. Dostępne są w różnorodnych formach – nowoczesnych, tradycyjnych, retro. Do każdej aranżacji łazienki można więc dopasować odpowiedni dodatek, zachowując jej styl i charakter. Zegary ścienne, które mają znaleźć się w pomieszczeniu o wyższej wilgotności, powinny być wykonane z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub odpowiednio zabezpieczonego drewna.


Powieś ręcznik

W większości łazienek goszczą tradycyjne haczyki na ręczniki. Współcześnie coraz popularniejsze stają się jednak inne rozwiązania umożliwiające przechowywanie mokrych materiałów po kąpieli. Doskonale w tej roli sprawdza się stojak na ręczniki do łazienki. Jeżeli nudzą nas klasyczne formy, możemy postawić na model bardziej oryginalny. Zwłaszcza jeżeli będzie on spełniał dwie różne funkcje. Przykładem jest rozwiązanie, które łączy w sobie stojak na ręczniki do łazienki oraz kosz na pranie. Zajmuje mniej miejsca, wykorzystując zazwyczaj niezagospodarowaną przestrzeń nad pojemnikiem na brudną odzież. Ciekawą propozycją jest także stojak na ręczniki, który wyposażony został w dodatkowy wieszak na szlafrok.


Prysznic w niecodziennym towarzystwie

Bez obaw. W tym przypadku będzie mowa o ciekawych i niebanalnych wzorach zasłon prysznicowych. Dzięki nim podczas kąpieli mogą nam towarzyszyć nie tylko kaczuszki, ale również atrakcyjne motywy. Dla przykładu mogą to być ryby przemierzające głębię oceanu, bohaterowie komiksu, żaba siedząca na liściu czy też śmieszne koty lub psy. Ciekawą propozycją jest także zasłona prysznicowa z serii surfing. Przedstawia ona sylwetkę kobiety lub mężczyzny z przezroczystym obszarem na twarz.


Wyrzuć śmieci

Obowiązkowym elementem każdej łazienki jest kosz na śmieci. Te w tradycyjnej formie świetnie spisują się w minimalistycznych wnętrza. Jeżeli jednak szukamy oryginalnej formy, możemy postawić na pojemnik o nietypowym kształcie, czy też wykorzystujący niebanalny motyw. Mowa o koszu w stylu kubła na śmieci rodem z ulic Nowego Jorku, z grafiką psa – przestępcy czy też modnych w ostatnim czasie flamingów. Wyrzucanie śmieci już nigdy nie będzie takie same.


Znajdź miejsce na brudne pranie

Kosz na pranie w klasycznym wydaniu? Ten z pozoru banalny element wystroju łazienkowego wcale nie musi być nudny. Wystarczy, że zamiast tradycyjnego pojemnika na brudną odzież postawimy na pufę, w której skryła się przestrzeń na rzeczy do prania. Można na niej bezpiecznie usiąść podczas wykonywania makijażu czy też zabiegów pielęgnacyjnych. Akcesoria łączące dwie lub trzy funkcje w jednej z powodzeniem wpisują się w koncepcję nieoczywistych dodatków.


 

Dodaj komentarz