lodowka

Zakup lodówki – czym kierować się przy jej wyborze?

Artykuł zaktualizowany 8 lipca 2020


Zakup lodówki to nie lada wyzwanie. Obecnie producenci lodówek m.in. Amica, Beko, Bosch, Gorenye, Samsung, Toshiba czy Whirlpool mają bogaty asortyment. Począwszy od prostych lodówek, po lodówki i chłodziarki z innowacyjnymi rozwiązaniami np. z kostkarką do lodu. Jaką lodówkę warto kupić? I czym kierować się przy wyborze?


Jakie są rodzaje lodówek?

Lodówki i chłodziarki to sprzęt AGD, którego nie może zabraknąć w domu. Ich zakup powinien być dokładnie przemyślany oraz dopasowany do potrzeb użytkowników, a także przestrzeni w kuchni. Pierwszym krokiem jest określenie ilości domowników, a następnie wybrania rodzaju. W sklepach AGD, np. w  https://www.kakto.pl/agd/lodowki, mamy do wyboru trzy główne modele lodówek:

  • Jednodrzwiowe – są to zazwyczaj lodówki bez zamrażalnika. Jednakże można dostać również z zamrażalnikiem. Lodówki jednodrzwiowe cechują się niewielką pojemnością. W związku z tym dedykowane są singlom oraz parom, które dysponują małą powierzchnią w kuchni.
  • Dwudrzwiowe – charakteryzuje się posiadaniem zarówno chłodziarki, jak i zamrażalnika. Do wyboru mamy lodówki z zamrażalnikiem u góry, lodówki z zamrażalnikiem na dole, a także lodówki z zamrażalnikiem wewnętrznym. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. 
  • Side by Side – to innowacyjny model, który cechuje się ponadstandardowymi gabarytami oraz dużą pojemnością. Kakto.pl sklep internetowy z lodówkami oferuje lodówki Side by Side znanych marek takich jak Amica, Beko, Bosch, Gorenye, Samsung, Toshiba czy Whirlpool. Znajdziesz je na stronie https://www.kakto.pl/agd/lodowki/lodowki-side-by-side. Takie modele sprawdzą się przede wszystkim w dużych kuchniach, a  także u większych rodzin. 

Jaką lodówkę kupić?

Lodówki i chłodziarki to urządzenie, bez których obecnie trudno byłoby funkcjonować. Jako jeden z niewielu sprzętów AGD, działa przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. W związku z tym, niezwykle istotne jest dokładne przemyślenie jej zakupu. Im lodówka będzie bardziej dopasowana do naszych potrzeb, tym większa korzyść z jej użytkowania. Określmy swoje potrzeby, a następnie sprawdźmy ofertę np. w sklepie https://www.kakto.pl. Weźmy pod uwagę to, że lodówka to sprzęt na lata. Jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości zamieszkanie z partnerem czy dzieci, postawmy od razy na większe modele.

Czym kierować się przy wyborze lodówki?

Decydując się na zakup lodówki, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pod uwagę weźmy przede wszystkim:

  • Pojemność lodówki – powinna być dostosowana do ilości domowników oraz ilości produktów spożywczych. 
  • Wymiary lodówki – lodówki i chłodziarki należy dostosować do wolnej powierzchni w kuchni.
  • Wolnostojąca lub do zabudowy – jeśli mamy meble kuchenne, warto wybrać lodówki do zabudowy
  • Klasę energetyczną – dobrze, aby lodówki i chłodziarki posiadały klasę energetyczną A, A+, A++ lub A +++.

Zwróćmy uwagę również na to czy umiejscowienie zamrażalnika. Dostępne są lodówki z zamrażalnikiem u góry oraz lodówki z zamrażalnikiem na dole. 

Dodaj komentarz