wybór hokerów do kuchni

Jak wybrać hokery do kuchni?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Jak urządzić nowoczesną kuchnię, w której każdy będzie lubił przebywać? Doskonale wiadomo, że uwieńczeniem oraz punktem głównym każdej domowej kuchni jest stół. Znany nam tradycyjny stół to ten na czterech nogach, może być wykonany w okrągłym bądź prostokątnym kształcie.

To przy nim spożywamy posiłki wraz ze znajomymi, czy rodziną oraz podejmujemy główne decyzje w domu. Dla rodzin, które planują unowocześnić wnętrze swojej domowej kuchni proponujemy zmianę właśnie tego kuchennego mebla, bez którego wspólne biesiadywanie nie było by możliwe.


Hokery w kuchni

Co zatem uszykowaliśmy w zamian? Barek kuchenny to obecnie cieszący się mebel nie bez przyczyny. Barek wraz z dopasowanymi hokerami to idealne rozwiązanie dla kuchni w połączeniu z salonem. Na takie rozwiązanie skuszą się również rodziny, które nie posiadają wielu domowników, zatem barek sprawdzi się świetnie w postaci przedłużenia blatu, który nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Aby jednak stworzyć efektowny, nowoczesny komplet potrzebujemy dobrać odpowiednie stołki barowe. Na jakie hokery warto skusić się podczas zakupu oraz na co zwracać największą uwagę? Wszystkie porady odnośnie wyboru kuchennych hokerów już w poniższym artykule. Zapraszamy!


Jak wybrać wysokość hokerów?

Podczas wyboru hokerów w sklepie znaleźć można ich dwie wysokości- 60 oraz 80 centymetrów. Dla kuchennych wnętrz zdecydowanie polecamy wysokość hokera o 30 centymetry niższą od szafki, ponieważ będzie on najlepiej przystosowany do tradycyjnych blatów. Wszystkie szafki kuchenne, które znaleźć można w większości sklepów posiadają wysokość 90 centymetrów, zatem najlepszym rozmiarem hokeru do kuchni będzie ten o wymiarach 60 centymetrów.


Stylowe i designerski hokery

Dla osób chcących zachować dawny, tradycyjny charakter kuchni proponujemy wybór drewnianych hokerów. Tak wykonane stołki barowe będą prezentować się bardzo klasycznie oraz wpasują się w większość domowych drewnianych wnętrz. Aby hokery wyglądały bardzo ‘’domowo’’ polecamy wybór krzeseł na czterech nogach, z klasycznym wygodnym oparciem.

Znajdą się również osoby, które pomimo zdecydowania się na zakup hokera, będą chciały mebel w najbardziej nowoczesnej jego wersji. Dla osób chcących stołki barowe niczym z najnowocześniejszego klubu, polecamy wybór obrotowych krzeseł, z możliwością regulacji wysokości. Aby jeszcze bardziej dodać nowoczesnego designu domowej kuchni, warto wybrać hoker bez oparcia, lub też na odwrót- hoker wraz ze specjalnymi podłokietnikami oraz oparciem na plecy. W sklepach znajdziesz hokery wykonane z metalu lub też oprawione w luksusowe skóry.


 

Dodaj komentarz