swieczki

Pływające świeczki – interesująca ozdoba do domu, ogrodu czy restauracji

Artykuł zaktualizowany 17 grudnia 2021


Producenci świeczek co rusz zaskakują nas nowymi pomysłami na udekorowanie wnętrz z ich pomocą. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się świece zapachowe, które dostarczają nam cudownych wrażeń, idealnie imitując naturalne aromaty. Ciekawą propozycją są również pływające świeczki, które stosunkowo rzadko możemy zobaczyć we wnętrzach. Tymczasem sprawdzają się one zarówno w mieszkaniach, jak i ogrodach czy restauracjach.


Prosto, lecz ciekawie

Najpiękniejsze dekoracje to takie, które możemy wykonać w bardzo prosty sposób. Są one subtelne, delikatne, a jednocześnie przyciągają wzrok gości. Pływające świeczki to jedna z ozdób, która swoją elegancją zachwyci każdego. Jak ją przygotować? Wystarczy tylko umieścić pływające świeczki w przezroczystym naczyniu, w wazonie lub w kielichu. Następnie dekorujemy je dodatkowo płatkami kwiatów, które dodają subtelności i romantyzmu całej ozdobie. Pływające świeczki możemy również udekorować innymi elementami ozdobnymi, na przykład plastrami pomarańczy, szyszkami czy gałązkami choinki. Idealnie wyglądają również w towarzystwie jesiennych liści, kasztanów czy jarzębiny.

Do domu i do ogrodu

Pływająca świeczka sprawdzi się w każdego rodzaju wnętrzach – najpiękniej ozdoba będzie wyglądać w salonie, dekorując na przykład stolik kawowy czy stojąc na komodzie. Pływające świeczki możemy wybrać dla siebie na co dzień, lecz doskonale sprawdzają się także podczas organizowania różnego typu przyjęć. Ciekawie będą one wyglądały również w ogrodzie, podczas przyjęcia w altanie czy namiocie. Latem bardzo często urządzamy imprezy na zewnątrz, jednak brakuje nam ciekawych, niebanalnych dekoracji. Wtedy też warto sięgnąć właśnie po pływające świeczki, które po zakończeniu przyjęcia możemy przenieść z powrotem do mieszkania, czyniąc z nich ozdobę wnętrz.

Ozdoba do restauracji

Zakup pływających świeczek to rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcą pięknie udekorować swoje mieszkania. Świetnie sprawdzają się one także w restauracjach czy innego rodzaju miejscach, w których organizowane są przyjęcia na większą liczbę osób. Pływające świeczki idealnie prezentują się na weselnym stole, nie może ich również zabraknąć podczas przyjęcia komunijnego. Warto mieć na uwadze, że przygotowanie dekoracji na podstawie pływających świeczek nie pociąga za sobą zbyt dużych kosztów. Co więcej, do ich zaaranżowania możemy użyć naczyń, które z pewnością znajdują się w każdej restauracji czy w domu przyjęć. Pływające świeczki to doskonałe rozwiązanie na zimę, gdy mamy ograniczony wybór świeżych kwiatów, które często zdobią stoliki restauracyjne.

Dodaj komentarz