jak zaprojektować kuchnie

Jak zaprojektować kuchnię dopasowaną do naszych potrzeb?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Niezależnie od tego czy gotujemy sami czy częściej stołujemy się na mieście warto zrobić wszystko by kuchnia w naszym domu była nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. Poniżej znajdziecie kilka rad, które pomogą wam zaprojektować pomieszczenie dopasowane do waszych potrzeb.


Jaka powinna być kuchnia?

Kuchnia spełnia wiele funkcji. Jest to przestrzeń, w której nie tylko się pracuje, ale również rozmawia i je posiłki. Kształt i wyposażenie kuchni musi być dostosowane do zwyczajów panujących w domu. To pod tym kontem należy wybierać szafki, blaty i szuflady. Warto też zastanowić się, w jakich pomieszczeniach czujemy się najlepiej a dopiero potem wybierać wybrać kolory i materiały.


Kuchnia dla singli

Osoby mieszkające samotnie zazwyczaj cenią sobie swoją indywidualność. Oczekują by kuchnia w ich mieszkaniu była jednocześnie funkcjonalna i oryginalna. System mebli kuchennych dla singli powinien cechować się minimalistyczną formą oraz subtelną kolorystyką. W przypadku mieszkań, w których kuchnia połączona jest z pokojem dziennym warto zastanowić się nad zamontowaniem wyspy w celu zwiększenia przestrzeni roboczej.

Dobrym pomysłem jest też zakup mobilnego barku, w którym można przechowywać różnego rodzaju alkohole i kieliszki. Jest on bardzo przydatny w czasie tzw. domówek.

Warto też pomyśleć nad oryginalnymi dodatkami na przykład stalowymi tablicami, do których można przypinać magnesy lub kartki z informacjami. Tablice takie mogą mieć dowolne kształty, można je zamówić w firmach mających w swojej ofercie cięcie laserem.


Kuchnia dla rodziny

W przypadku kuchni dla rodziny trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych wymagań. Przede wszystkim zastosowane rozkazania muszą umożliwiać przygotowanie szybkiego posiłku a następnie równie szybkie usunięcie powstałych zabrudzeń. Meble i wyposażenie kuchenne muszą być również bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia.

Jeśli chodzi o stylistykę to w przypadku kuchni rodzinnych najlepiej postawić na harmonię, i ciepło. Zamiast zimnej stali lepiej wybrać drewno lub inne naturalne materiały, które ułatwiają budowanie przytulnego klimatu.

Kuchnia to pomieszczenie, z którego często korzysta duża liczba osób, dlatego najlepiej jeśli jest miarę możliwości jak największe. Dobrze jeśli kuchnia może spełniać również funkcję jadalni, ponieważ staje się wtedy ona prawdziwym sercem całego domu. Miejscem gdzie najczęściej spotykają się wszyscy domownicy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *