choinka

Choinki sztuczne na pniu – stylowe i przemyślane rozwiązanie

Artykuł zaktualizowany 23 listopada 2021

Wybór idealnej choinki do nowoczesnego domu to duże wyzwanie. Dużą popularnością – zwłaszcza w mieszkaniach rodzin z dziećmi – cieszą się choinki sztuczne na pniu, które świetnie prezentują się we wnętrzu nawet bez dekoracji. Ich charakterystyczny wygląd, czyli wysoki pień, ubrany najczęściej w jutowy worek i piękne zielone lub ośnieżone gałązki stanowią efektowną ozdobę pomieszczenia, która swoim stylem doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje. 

Choinki sztuczne na pniu wyborem numer jeden dla rodzin z dziećmi

Choinki sztuczne na pniu mają przede wszystkim liczne walory praktyczne. Po pierwsze ich gałązki osadzone są stosunkowo wysoko, dzięki czemu maluchy nie mogą do nich dosięgnąć. To zapewnia z kolei bezpieczeństwo delikatnym szklanym bombkom czy lampkom choinkowym. Poza tym, choinki sztuczne na pniu prezentują się równie dobrze bez żadnych ozdób lub z ich minimalną ilością, co dodatkowo ogranicza ewentualne straty w przypadku przewrócenia drzewka przez biegające po pomieszczeniu dzieci.

Choinka na pniu zajmuje także mniej miejsca niż tradycyjny, stożkowy model drzewka o szerokiej podstawie. Można zatem zmieścić ją nawet w niewielkim pomieszczeniu, w kącie pomiędzy meblami. W taki sposób domownicy mogą dodatkowo zabezpieczyć dekorację przed uszkodzeniem. Bardzo mała choinka na pniu dobrze zaprezentuje się również na podwyższeniu, na przykład na komodzie czy na stoliku.

Idealne do nowoczesnych wnętrz

Choinka sztuczna na pniu nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji – potrafi wprowadzić do wnętrza zimowy, świąteczny klimat nawet w naturalnej odsłonie. Jeśli drzewko ma prezentować się bardziej odświętnie, wystarczy zawiesić na nim skromne lampki, a na czubku zamocować gwiazdę lub błyszczący czubek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie udekorowania choinki sztucznej na pniu w sposób tradycyjny. Wszystko zależy jednak od stylu aranżacyjnego wnętrza.

Najbardziej uniwersalne są ozdoby białe, srebrne lub złote. Sprawdzonym pomysłem na eleganckie ubranie choinki jest także udekorowanie jej z pomocą maksymalnie dwóch kolorów bombek i innych dekoracji. Wybierając drzewko oszronione, warto zminimalizować ilość dekoracji i dobrać je odpowiednio do bieli śniegu, stawiając na przykład na chłodny błękit lub granat.

Niezależnie od rozmiaru, choinki sztuczne na pniu prezentują się jak żywe, zwłaszcza w wersji ośnieżonej. Dzięki nim w salonie czy sypialni można wprowadzić prawdziwie zimowy klimat, który nieodłącznie wiąże się ze świętami. Choinka sztuczna na pniu ma szczególny urok, a zawdzięcza go swojej nietuzinkowej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *