dom we wroclawiu

Jaki dom można kupić we Wrocławiu?

Artykuł zaktualizowany 18 października 2022

Zastanawiasz się nad inwestycją, jaką jest dom wolnostojący? W poniższym artykule znajdziesz m.in. informacje o tym, jakie rodzaje domów wyróżniamy, czym charakteryzują się domy w zabudowie bliźniaczej oraz gdzie znaleźć oferty sprzedaży domów we Wrocławiu. 

Dom wolnostojący kontra dom w zabudowie szeregowej

Dom wolnostojący o dobrym standardzie zlokalizowany w centrum Wrocławia jest często bardzo pożądany, ale należy liczyć się z wysoką ceną takiej nieruchomości. Domy wolnostojące na sprzedaż znajdują się również w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Taki lokal daje możliwość bliskiego kontaktu z naturą, który obecnie jest pożądany przez osoby chcące uciec od miejskiego zgiełku. 

Szeregowy budynek natomiast charakteryzuje się tym, że jest połączony ścianą z sąsiadem. Zazwyczaj ma on większy ogródek. Często z połączenia szeregówek tworzone jest kameralne osiedle składające się nawet z kilkunastu domków. Domy szeregowe mają swoją wspólnotę mieszkaniową. To często niezależne energetycznie osiedle. Dom znajduje się w centrum miasta lub na przedmieściach w otoczeniu zieleni. Deweloper, który buduje szeregówkę, często oferuje wykończoną nieruchomość o wysokim standardzie. Taki wyjątkowy dom mieszczący się w dobrej lokalizacji można także sprzedać w dobrej cenie.

Otoczenie nieruchomości jest ważne niezależnie od tego, czy jest to dom wolnostojący, czy w zabudowie szeregowej.

Czym charakteryzują się domy w zabudowie bliźniaczej?

Dom typu bliźniak wykończony jest najczęściej już prawie do stanu pod klucz. Ma on wiele zalet. Po pierwsze, metraż takiego domu jest odrobinę mniejszy niż budynku wolnostojącego, ale jest to często ładny dom za niższą kwotę, który dodatkowo łatwiej ogrzać niż dom wolnostojący. Praktycznie większość domów we Wrocławiu przeznaczona jest do użytku indywidualnego i raczej właściciele nie decydują się na wynajem. To często dwukondygnacyjny dom, który ma funkcjonalny układ pomieszczeń. Taki dom we Wrocławiu może sprawdzić się dla rodziny, która chce mieszkać blisko siebie, ale mieć jednocześnie własne cztery kąty.

Gdzie szukać domu we Wrocławiu? Jakie są koszty nieruchomości?

Ceny domów we Wrocławiu są bardzo różnorodne. Najdroższe domy znajdują się na osiedlu Borek. Metr kwadratowy mieszkania to koszt około 7785 zł. Najniższą cenę za mmają nieruchomości zlokalizowane w Żernikach, koszt wynosi średnio 3517 złotych za m2(przeciętna wartość domu to 830 tysięcy zł) oraz w Leśnicy, gdzie metr kwadratowy to koszt około 3785 złotych (744 tysiące zł za dom).

W przypadku rynku wtórnego ceny za powierzchnię użytkową domu mogą być niższe. Domy we Wrocławiu, w różnych lokalizacjach, można znaleźć m.in. na stronie: https://kazo.pl/domy/wroclaw.

Na stronie kazo.pl można filtrować wyszukiwania po cenie, powierzchni oraz lokalizacji, np. Wrocław Krzyki, Wrocław Fabryczna. Gotowy dom często można kupić praktycznie od ręki.

Patrząc na oferty, warto sprawdzić, jaki standard wykończenia ma dom lub mieszkanie. Deweloper, który ma do zaoferowania wyjątkowy lokal, może również negocjować cenę z potencjalnymi kupcami. 

Dlaczego warto szukać domu we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najzamożniejszych miast w Polsce. Od kilku lat znajduje się w czołówce metropolii polskich. Wskazuje na to współczynnik PKB. Dzieje się tak dzięki dynamicznemu rozwojowi przemysłu metalowego i usług. Bardzo dobrze funkcjonuje tutaj transport zbiorowy oraz sieć dróg i autostrad. We Wrocławiu znajduje się port lotniczy oraz jeden z największych węzłów kolejowych. Znajduje się również kilkanaście uczelni publicznych, a każdego roku odbywają się wydarzenia kulturalne, sportowe, które zachęcają osoby do zamieszkania w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *