pokoj dzienny

Jakie meble do salonu wybrać?


Odpowiedni dobór mebli wpływa na całą aranżację pomieszczenia. Dlatego niezwykle istotne jest dopasowanie ich do koloru ścian, akcesoriów oraz dekoracji. Ponadto, oprócz walorów estetycznych, powinny być funkcjonalne i praktyczne. Jakie meble do salonu wybrać?


Jak umeblować salon? Ważne porady

Aranżacja salonu nie należy do łatwych zadań. Aby ją ułatwić, wykonaj po kolei poniże trzy kroki:

  1. Rozplanuj przestrzeń pomieszczenia – zanim zakupisz meble do salonu, koniecznie rozplanuj co i gdzie ma się znajdować. Wymierz wszystko dokładnie.
  2. Wybierz styl aranżacji – zastanów się w jakim stylu ma być salon. Boho, nowoczesny, a może rustykalny?
  3. Kup meble – gdy już masz projekt ustawienia mebli, a także zapisane wymiary, możesz kupić meble.

Jakie meble do salonu wybrać?

Salon, czyli pokój dzienny, to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu. Stanowi serce naszego domu czy mieszkania, dlatego aranżacja powinna być przemyślana. To pomieszczenie, które pełni kilka funkcji: biura, miejsca relaksu, biblioteczki czy kina domowego. Meble do salonu powinny być przede wszystkim użyteczne, ale również designerskie. Nie może zabraknąć:

  • Szafki rtv – to mebel pod telewizor. Warto wybrać modele, które mają również dodatkowe zastosowanie np. posiadają szufladę lub półki, w których można przetrzymywać różne rzeczy. Pamiętaj, że swoim wyglądem, nie może odstawać od reszty.
  • Witryny – witryna to mebel, który ma, szklane fronty, przez co jej zawartość jest widoczna. Dzięki temu możesz eksponować m.in. zastawę stołowa, wazony czy różnego rodzaju dekoracje.
  • Komplety wypoczynkowe – jeśli dysponujesz dużym salonem, postaw na kanapę i fotele, które zapewnią Ci maksymalny komfort użytkowania.

Jeśli zależy Ci na estetyce i spójności, to wszystkie meble powinny pochodzić z tej samej linii lub być wykonane z takich samych materiałów i w tym samym odcieniu. Dzięki temu całość będzie spójna.

Na co zwrócić uwagę, kupując meble do salonu?

Odpowiednio dobrane meble do salonu, sprawią, że miejsce nabierze charakteru i będzie się pięknie prezentować. Aby można było się nimi cieszyć przez długi czas, oprócz designu, warto zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak:

  • materiał – stanowi jeden z najważniejszych parametrów. Dobrej jakości materiały wpływają zarówno na estetykę mebli, a także na ich wytrzymałość i trwałość. Pamiętaj, że im lepszej jakości materiał, tym większa szansa na to, że posłużą przez lata.
  • Wykończenie – oprócz użytego materiału, ważne jest także wykończenie, które posiada także walory estetyczne. Odpowiednie wykończenie mebli sprawi, że będą one bardziej wytrzymałe.
  • Funkcjonalność – meble powinny być przede wszystkim praktyczne i spełniać swoje funkcje. Wybierając np. szafki rtv warto wybrać modele, na których nie tylko postawi się telewizor, ale takie z półkami, gdzie można schować np. płyty CD.
  • Łatwość w czyszczeniu – jeżeli posiadasz w domu dzieci lub zwierzę, a także lubisz porządek, wybierz modele, które są łatwe w czyszczeniu. Nie bez znaczenia jest tu kolor oraz materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *