pomoc domowa

Jak sprzątać po remoncie?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Sprzątanie po remoncie wcale nie musi być trudne, a dzięki dobremu planowaniu, przestrzeganiu kilku prostych zasad oraz doborze odpowiednich środków i sprzętu może przebiegać szybko, sprawnie i co najważniejsze efektownie. O pomoc w sprzątaniu warto też poprosić profesjonalistę. Jak poradzić sobie z bałaganem po remoncie?

Wakacje to czas idealny do tego, aby zaplanować remont mieszkania. Po skończonym remoncie często zostajemy jednak sami z kurzem i bałaganem, z którymi jakoś trzeba sobie poradzić. Sprzątanie mieszkania po remoncie nie musi być uciążliwe jeżeli tylko odpowiednio je zaplanujemy. Dobrym pomysłem będzie zatrudnienie pomocy domowej, która wesprze nas w uporządkowaniu mieszkania po remoncie.


Jak sprzątać po remoncie?

Remont w mieszkaniu oznacza dużo kurzu, pyłu i plam, które jak najszybciej po remoncie trzeba usunąć. Warto tutaj pamiętać o dwóch ważnych zasadach. Po pierwsze, musimy dokładnie pozbyć się pyłu i kurzu, a dopiero potem zacząć sprzątanie za pomocą wody i detergentów. Do usuwania pyłu nie należy stosować samej wody, bo w takim wypadku sami zrobimy sobie klejącą „zaprawę”, która jeszcze bardziej zabrudzi pomieszczenie. Najpierw usuwamy więc jak najwięcej pyłu na sucho, używając mopa lub odkurzacza. Pomocna może się też okazać odpowiednia szczotka, która zapobiega wzbijaniu się pyłu w powietrze. Ponad to trzeba pamiętać o tym, aby sprzątać zawsze od góry do dołu pomieszczenia. Najpierw sufity i ściany, potem okna, meble i dodatki jak np. lampy czy obrazy. Na sam koniec należy zostawić mycie podłóg.

Czyszcząc podłogi drewniane, należy skorzystać z produktów przeznaczonych do tych powierzchni, a chcąc uniknąć uszkodzeń, zadrapań i zarysowań, szczotki powinny być wykonane z miękkiego włosia i zabezpieczone na krawędziach przed obiciem wyremontowanych ścian oraz mebli. W myciu ścian i sufitu sprawdzi się płaski mop, natomiast w przypadku większych zabrudzeń warto skorzystać z mopa paskowego wraz z wyciskarką. Dla lepszych efektów warto do wody dodać np. octu.

Problem, z którym często musimy się zmierzyć po remoncie to też plamy z farby. Jak je usunąć? Najlepiej sprawdzi się tutaj odpowiednia szczoteczka lub mikroaktywna ściereczka, którą delikatnie zeskrobiemy pozostałości farby. Sprzątanie po remoncie musi być jak najbardziej dokładne. Nawet elementy wcześniej zabezpieczone czy przykryte folią mogą się zabrudzić i wymagać doczyszczenia. Żadnego elementu nie można więc pominąć.


Pomoc przy sprzątaniu po remoncie

Sprzątanie po remoncie to nie lada wyzwanie. Aby osiągnąć optymalny efekt i zminimalizować nakład pracy warto porządki zaplanować lub zatrudnić do pomocy profesjonalistę. Wybierając pomoc domową warto z góry omówić zakres sprzątania po remoncie, sposoby czyszczenia wnętrz, czas jaki trzeba na to poświęcić. Pani do sprzątania musi wiedzieć, czego od niej oczekujemy. Osoba, którą zdecydujemy się zatrudnić musi być przede wszystkim godna zaufania, a także dokładna, solidna i pracowita.

Dobrze jeśli kandydatka posiada już doświadczenie w pracy w sprzątaniu domu po remoncie, a także posiada odpowiednią wiedzę, co do radzenia sobie z trudnymi zabrudzeniami.Warto tutaj pamiętać, że nie musimy decydować się na zatrudnienie danej osoby na stałe, lecz tylko na czas sprzątania po remoncie.


Gdzie szukać pomocy domowej?

Po pierwsze warto popytać wśród znajomych, być może ktoś korzystał już z usług pomocy domowej i może nam kogoś polecić. Bardzo pomocy będzie też internet. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. sprzątanie w Krakowie i z pewnością uda nam się znaleźć sporo ogłoszeń od osób zainteresowanych tego typu pracą. Osoby do sprzątania warto też poszukać na takich portalach jak np. www.pomocedomowe.pl. Korzystanie z tego typu portali ma ten plus, że przy każdym profilu osoby oferującej usługi znajdziemy opis jej dotychczasowego doświadczenia, opinie na jej temat i referencje, a także informacje na temat oczekiwanego wynagrodzenia czy dyspozycyjności.

Szukanie pomocy domowej przez internet będzie sposobem najprostszym, a także najszybszym i odpowiednią osobę uda nam się znaleźć nawet z dnia na dzień.


 

One thought on “Jak sprzątać po remoncie?

Dodaj komentarz