szare-firany-na-oknie

Jak przygotować się do wizyty w sklepie z firanami?

Artykuł zaktualizowany 13 maja 2021


Planując urządzanie nowego mieszkania lub jego remont, warto się zastanowić, w jaki sposób można nadać mu stylu i sprawić, aby było nieco bardziej przytulne. Niewątpliwie jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest zakup odpowiednich zasłon i firan, które nie tylko ładnie wyglądają, ale są również praktyczne. Jeśli nie mamy jednak pomysłu na ich zastosowanie, najlepiej poprosić o pomoc specjalistę, który nie tylko dobierze odpowiedni wzór, ale także podpowie, jak właściwie je zawiesić i sprawić, aby wyglądały jeszcze bardziej efektownie.


Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Pierwszym krokiem w tym przypadku jest dokładne pobranie wymiarów okna. Tylko znając dokładną długość i szerokość będziemy w stanie idealnie dobrać pasującą tkaninę. Odwiedzając specjalistyczny sklep z firanami wystarczy podać pracownikowi wymiary, co znacznie ułatwi poszukiwanie wymarzonej dekoracji.

Następnie powinniśmy zdecydować, czy bardziej interesuje nas coś krótkiego i mało rzucającego się w oczy, czy raczej chcemy zaszaleć i powiesić w oknie coś naprawdę efektownego. Długie firany świetnie sprawdzą się latem, gdyż będą stanowiły pewnego rodzaju barierę przed muchami i komarami, które tylko czekają na to, aby wlecieć do środka. Zimą natomiast warto zdecydować się na krótkie wersje, które nie zasłaniają kaloryferów, a przez to nie ograniczają przepływu ciepła.


Wzory i kolory czy może klasyka?

Praktycznie każdy sklep z firanami jest wyposażony w niezliczone wzory i kolory, przez co podjęcie decyzji może być trudniejsze niż się wydaje. W pierwszej kolejności powinniśmy się jednak kierować stylem oraz wystrojem wnętrza, w których chcemy ozdobić okno. Znacznie łatwiej jest w pomieszczeniach urządzonych w neutralnych kolorach lub w klasycznej bieli – tam sprawdzi się praktycznie każdy zaproponowany model. Jeśli jednak ściany nie są jednolite a meble wystawne i bardzo dekoracyjne, najlepiej zdecydować się na coś neutralnego i mniej rzucającego się w oczy. Dzięki temu całość będzie spójna i nie będzie rozpraszała, co jest szczególnie ważne w miejscach, które są przeznaczone do odpoczynku i relaksu.

W przypadku okie, bardzo praktycznym rozwiązaniem są również rolety, które ograniczają dopływ światła domieszkania. Świetnie sprawdzą się zatem w sypialniach oraz w pokojach dziecięcych. Odwiedzając sklep z firanami warto zapytać sprzedawcę, czy nie posiada w asortymencie właśnie tego rodzaju dodatków, co obecnie zdarza się coraz częściej. Dzięki temu kupimy wszystko w jednym miejscu a zaoszczędzony czas będziemy mogli przeznaczyć na dopieszczanie mieszkania.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *