przeprowadzka

Kilka przydatnych trików, które pomogą nam przy przeprowadzce

Artykuł zaktualizowany 26 października 2021


Każdy, kto kiedykolwiek się przeprowadzał, wie, że czasami ten proces staje się zdecydowanie bardziej angażujący i trudny, niż moglibyśmy przypuszczać. Podczas przeprowadzki musimy walczyć nie tylko z piętrzącymi się pudłami czy noszeniem ciężkich mebli i sprzętów – konieczność przewiezienia całego naszego majątku z punktu A do punktu B wymusza od nas chociażby walkę z ruchem ulicznym czy folią bąbelkową, której użyjemy do właściwego zabezpieczenia całego dobytku. Jak możemy wykonać wszystkie niezbędne czynności w taki sposób, żeby ułatwić sobie cały proces przeprowadzki? Mamy kilka przydatnych trików, które z pewnością w tym pomogą.


Przeprowadzka – zanim nastąpi nowy etap, czeka nas jeszcze noszenie pudeł

Pomimo faktu, że przeprowadzka wywołuje u większości ludzi raczej pozytywne emocje, nie oznacza to wcale, że jest łatwym i nieangażującym procesem. Wręcz przeciwnie – tak jak zwracaliśmy uwagę we wstępie, przeprowadzki wymagają od nas wielu rzeczy, o których nawet nie pomyślimy w pierwszej kolejności. Konieczność spakowania wszystkiego, co mamy i załadowania tego do pudeł to oczywista rzecz, ale dodatkowe trudności możemy napotkać nawet na etapie ich przewożenia. Jak więc zaplanować i wykonać przeprowadzkę, nie dając się przy okazji niczym zaskoczyć? Oczywiście możemy zlecić te czynności specjalistom, takim jak https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-warszawa, jednakże wiele kwestii możemy załatwić sami. Mamy kilka trików, które mogą się okazać pomocne, jeśli się tego podejmiemy.

Po pierwsze – plan

Skuteczna przeprowadzka wymaga od nas tego, żeby właściwie ją zaplanować. Jeśli wszystko odłożymy na ostatnią chwilę, może się okazać, że firma przeprowadzkowa już stoi pod naszą bramą, my zaś nie jesteśmy w stanie odnaleźć się w gąszczu różnych pudeł i kartonów. Znalezienie nowego mieszkania wymaga czasu i wysiłku, ale przeprowadzka też – czasami zdarza nam się o tym po prostu zapominać.

Po drugie – organizacja

Organizacja przeprowadzki jest dużo prostsza, niż może nam się to początkowo wydawać, natomiast jest w stanie wiele rzeczy nam ułatwić. Podstawowy krok, kiedy chcemy jakoś usystematyzować nasze czynności związane z przeprowadzką, to podpisywanie pudeł. Ten niepozorny zabieg jest w stanie bardzo dużo nam ułatwić. Dzięki zwykłemu oznaczeniu, jakie rzeczy możemy znaleźć w każdym z pudeł, będziemy wiedzieć, na co szczególnie uważać przy transporcie i gdzie będziesz mógł znaleźć tę jedną konkretną rzecz, która akurat w tym momencie będzie Ci potrzebna.

Lista przeprowadzkowa

Bardzo ciekawą koncepcją jest sporządzenie listy wszystkich rzeczy, które przewozimy podczas przeprowadzki. Ma to na celu lepsze zorientowanie się i lepszy rekonesans, kiedy już wszystko znajdzie się w punkcie docelowym. Bardzo łatwo jest zapomnieć o jakimś bibelocie po całym dniu noszenia mebli. Jeśli spiszemy na kartce lub w telefonie wszystkie niezbędne rzeczy, które muszą się znaleźć w nowym mieszkaniu, zdecydowanie łatwiej będzie się w tym rozeznać.

Nie bierz niepotrzebnych przedmiotów!

Przeprowadzka często oznacza nowy etap w życiu. Może więc warto jest pozbyć się niektórych rzeczy, które z biegiem czasu straciły dla nas swoje znaczenie lub użyteczność? Da nam to ogromną pomoc przy przeprowadzce, ponieważ nie będziemy musieli nosić i przewozić części przedmiotów.

Dodaj komentarz