nowoczesna kuchnia

Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Artykuł zaktualizowany 3 stycznia 2021


Decydując się na klimatyzację w swoim domu czy miejscu pracy, należy pamiętać o konieczności jej regularnego serwisowania. Związane z tym czynności stają się gwarancją bezpiecznego dla zdrowia powietrza oraz sprawnego i wydajnego urządzenia. Z przygotowanego artykułu dowiesz się, jak często powinno się serwisować klimatyzację i na czym polega serwis klimatyzacji.


Serwis klimatyzacji – na czym polega?

Regularny i prawidłowo wykonany serwis klimatyzacji to konieczność, by cieszyć się zaletami płynącymi z jej użytkowania. Zadanie to najlepiej powierzyć specjalistom, którzy z pomocą profesjonalnych środków dezynfekujących i narzędzi zajmą się czyszczeniem oraz konserwacją klimatyzacji. Co ważne, w przeprowadzanym serwisie podstawą jest wiedza, która pozwala rzetelnie ocenić stan techniczny urządzenia.

Serwis klimatyzacji polega między innymi na: starannym wyczyszczeniu poszczególnych elementów klimatyzacji z użyciem specjalnych środków chemicznych, odgrzybianiu, ocenie parametrów pracy klimatyzacji, w razie konieczności usprawnieniu systemu wraz z jego naprawą. Wykonane czynności potwierdzane są stosownym protokołem.

Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Producenci klimatyzacji i specjaliści doradzają, by serwisować klimatyzację dwa razy w roku. Pierwszy raz przed rozpoczęciem sezonu letniego i drugi tuż po jego zakończeniu. Bywa jednak, że klimatyzacja użytkowana jest w budynkach mieszkalnych czy użytkowych przez cały rok, wtedy rozsądniejszym rozwiązaniem jest wykonywanie serwisu klimatyzacji co pół roku.

Przy intensywnej pracy klimatyzacji częstotliwość serwisu warto zwiększyć. Pamiętać należy także o tym, by samodzielnie czyścić filtry oraz zewnętrzne elementy klimatyzacji. Troska o sprawny i czysty klimatyzator przekłada się bowiem nie tylko na wydajność pracy urządzenia, ale również na zdrowie osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nieczyszczona i nieserwisowana klimatyzacja staje się siedliskiem grzybów, bakterii i wirusów, stanowiąc poważne zagrożenie. Uszkodzona nie pracuje wydajnie, co z kolei przekłada się wyższe koszty zużycia prądu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Montaż klimatyzacji Warszawa

One thought on “Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

  1. regularne czyszczenia klimatyzacji jest bardzo istotne przede wszystkim dla alergików, zagrzybiała instalacja może powodować spore problemy zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *