schowki magazynowe

Dlaczego warto korzystać ze schowków self-storage?

Artykuł zaktualizowany 30 sierpnia 2020


Schowki self-storage z roku na rok zyskują na popularności. Pozwalają zarówno na krótko- jak i długo-terminowy wynajem przestrzeni, w którym można magazynować oraz przechowywać rzeczy. Dlaczego warto korzystać ze schowków self-storage?


Czym są schowki self-storage?

Self-storage to  samoobsługowy magazyn, którego koncepcja przywędrowała do Polski aż z Ameryki. Pomysł ten daje możliwość wynajęcia powierzchni na hali, która podzielona jest na różnych rozmiarów pomieszczenia lub wolnostojącego kontenera, który w zależności od potrzebnej wielkości może być podzielony lub oddany nam we władanie w całości. Wykorzystywane stalowe kontenery magazynowe są szczelne i wytrzymałe, dlatego też doskonale ochraniają przechowywane produkty przed działaniem czynników atmosferycznych. Jako klienci, możemy tam przechowywać i magazynować rzeczy, które nie mieszczą nam się w domu np. opony zimowe, rower lub firmie np. dokumenty. Schowki magazynowe idealnie sprawdzą się przed wszystkim, gdy:

 • Nie mamy w mieszkaniu lub biurze miejsca do przechowywania rzeczy,
 • Nasza komórka czy garaż nie są przystosowane do przechowywania wartościowych rzeczy,
 • Chcemy uporządkować naszą przestrzeń,
 • Nie chcemy pozbywać się rzeczy ze względu na ich wartość sentymentalną, ale nie mamy miejsca w mieszkaniu na ich magazynowanie,
 • Potrzebujemy miejsca, w którym możemy bezpiecznie przechowywać firmowe dokumenty.

Jak korzystać ze schowków self-storage?

Korzystanie ze schowków self-storage jest banalne. Wystarczy:

 • wybrać potrzebną powierzchnię – musimy dokładnie przeanalizować, co będziemy chcieli przechowywać w schowku i dobrać go metrażowo,
 • zaplanować czas wynajmu – dostępne są wynajmy krótko, jak i długoterminowe. Jeśli chcemy przechować rzeczy tylko na czas remontu, oszacujmy racjonalnie, ile może on potrwać i podpiszmy umowę krótkoterminową. W przypadku przechowywania dokumentów firmowych czy sprzętu typu rower, motocykl, , warto wybrać wynajem długoterminowe,
 • przywieść swoje rzeczy – po podpisaniu umowy, należy dostarczyć swoje rzeczy. Schowki self-storage dostępne są przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Warto dodać, że w schowkach magazynowych mogą być przechowywane rzeczy z różnych branż np. spożywczej, odzieżowej, przemysłowej, chemicznej, budowlanej, samochodowej, meblarskiej, a także innych.

Dlaczego warto skorzystać ze schowków self-storage?

Nie ma wątpliwości, że z roku na rok rosną potrzeby konsumpcyjne. W efekcie gromadzimy wiele rzeczy, na które nie mamy miejsca w naszym mieszkaniu. Nie zawsze jest również możliwość wygospodarowania powierzchni na nowe meble, które pomieściłyby wszystkie rzeczy.  To samo dotyczy firm, które z roku na rok gromadzą coraz więcej dokumentacji, której nie ma gdzie bezpiecznie trzymać. Z pomocą przychodzą schowki self-storage. Warto z nich skorzystać ponieważ:

 • schowki dostosowane są do naszych potrzeb. Sami możemy wybrać powierzchnię, a także przeznaczenie To od nas zależy metraż. Możemy przechowywać zarówno dokumenty, rzeczy sentymentalne, na których nie ma miejsca w domu czy np. rower lub motor,
 • mamy cały dobowy dostęp do schowków przez 7 dni w tygodniu,
 • schowki są bezpieczne, ponieważ teren jest cały czas monitorowany,
 • mamy możliwość podpisania umowy krótkoterminowej oraz długoterminowej. My decydujemy na jak długo chcemy podpisać umowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *