Wybór stołu do jadalni

Wybór stołu do jadalni

Artykuł zaktualizowany 14 września 2020


Obojętnie jakiego rodzaju masz jadalnię, kluczowym jej elementem jest stół. Stół jest miejscem spotkań. Zarówno w gronie rodziny jak i z przyjaciółmi. Stół musi pasować do przestrzeni oraz co bardzo ważne, idealnie wpasować się w estetykę naszego mieszkania. Wybór stołów jest bardzo duży, zarówno jeżeli chodzi o kształty, rozmiary jak i materiał, z jakiego zostały wykonane.


Oceń potrzeby

Stół bardzo często w domu pełni funkcję miejsca spotkań, po ciężkim dniu pracy. Jest miejscem świątecznej uczty i innych rodzinnych uroczystości. Dlatego na samym początku musimy zastanowić się nad ilością osób, jak będę przy nim zasiadały na co dzień i od czasu do czasu.

Pierwszym etapem jest wybór miejsca, w którym stanie nasz stół. Inaczej będziemy planować stół w osobnej jadalni, a inaczej w przestrzeni pomiędzy kuchnią a salonem. Jeżeli stół będzie również miejscem pracy czy też zabawy dla dzieci, to należy postawić na jak najwyższa jakość i funkcjonalność. Duży wybór znajdziecie na stronie https://multibrand24.pl/Stoly-c388. Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się ustawić stół, koniecznie musisz sprawdzić, czy będzie wystarczająco dużo miejsca na krzesła i swobodne ich odsuwanie.

Wybór materiału na dobry stół

Wybór materiału, z jakiego wykonany będzie nasz stół ma kolosalne znaczenie, dla funkcjonowania, użytkowania i jego trwałości. Materiał powinien zostać dobrany do sposobu i intensywności użytkowania. Stół drewniany zapewni nam ciepło oraz wygodę podczas codziennego użytkowania i pielęgnacji. Na stole drewniany nie będziemy widzieć odcisków palców i innych brudów dnia codziennego. Podobnie zachowuje się stół z marmuru lub bambusowy, przy okazji są one bardzo stylowe.

Dla osób, którym nie przeszkadza konieczność częstszej konserwacji, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się nowoczesne i eleganckie stoły wykonane na przykład ze szkła, aluminium czy też płyt MDF.

Styl i kształt stołu

Kiedy już zdecydowaliśmy się na kształt i materiał z jakiego będzie nasz stół, kolejnym krokiem jest wybór stylu. Może on być nowoczesny, tradycyjny czy te w starym stylu. Dobierając do tego odpowiednie krzesła stworzymy niepowtarzalny styl naszego wnętrza.

Najpopularniejszym kształtem jest prostokąt. Stół taki jest bardzo funkcjonalny i może pomieścić dużo osób. Prostokątny stół jeżeli jest dość szeroki, to pozwala pomieścić więcej elementów nakrycia stołu.

Stół kwadratowy daje nam więcej intymności, siedzimy bliżej siebie.  Ostatnim rodzajem stołów, są stoły owalne. Podobnie jak w przypadku stołów prostokątnych, stoły owalne zapewniają dużo miejsca.

Jak widać wybór stołu daje nam bardzo wiele możliwości i bez problemu znajdziemy taki stół, który będzie idealnie pasował do naszej jadalni.

Dodaj komentarz