umywalka

Jak stworzyć luksusową łazienkę?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kto z nas nie marzy o chwili relaksu i wizycie w SPA po ciężkim dniu pracy? A gdyby tak mieć to na wyciągnięcie ręki? Luksusowa łazienka nie musi mieć charakteru salonu kąpielowego o wielkiej przestrzeni. To przede wszystkim dobrej jakości materiały, meble i armatura łazienkowa.

Elegancka i dostojna łazienka kojarzy nam się z wnętrzami pałacowymi, ogromnym metrażem, na którym zmieszczą się wszystkie wymarzone elementy, łącznie z garderobą, niewielką biblioteczką, telewizorem, wysokiej klasy nagłośnieniem i wprost królewską armaturą łazienkową. Czy to znaczy, że jeśli mieszkamy w budynku wielorodzinnym i mamy do dyspozycji wyłącznie małą łazienkę, może zapomnieć o luksusie? Niekoniecznie, mała powierzchnia nie wyklucza możliwości stworzenia luksusowego i eleganckiego wnętrza.


Materiały z najwyższej półki

Wydaje się, że obowiązkowym elementem jest tutaj marmur. Szlachetność tego kamienia to gwarantowany sukces. Zaletą tego rozwiązania jest uniwersalność, ponieważ pasuje on do każdego stylu. Do tego dostępny jest w różnych kolorach, z powodzeniem może być zastosowany na całej przestrzeni. Jeśli jednak nie chcemy epatować luksusem, to będzie on świetnym rozwiązaniem na niewielkich fragmentach, stanowiąc tło dla ceramiki lub dla armatury łazienkowej.

Dlatego, w zależności od naszych upodobań, możemy zdecydować się na wyłożenie nim całych ścian i podłóg lub tylko ich części. Ciekawie wyglądają również marmurowe umywalki, dodatki i akcesoria łazienkowe. Nieoczywistym rozwiązaniem jest też drewno, z powodzeniem można zestawić je z marmurem.

dziecko przy umywalce


Królewskie kolory i armatura łazienkowa

Z luksusem jednoznacznie kojarzą się czerń i złoto – wszystko to może pojawić się w formie dodatków na tle jasnego marmuru. W tym zestawieniu pięknie zaprezentują się złote żyrandole, które dodatkowo mogą być wzbogacone o szklane elementy przypominające diamenty. Wytwornie będzie wyglądała również połyskująca czernią rama lustra – tu również mogą pojawić się diamenty, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością ozdób.

Do tego obowiązkowa jest dobrej jakości armatura łazienkowa. Koniecznie wybierajmy produkty renomowanych producentów armatury łazienkowej, takich jak Kludi. Szczególnie polecana do takiej stylizacji jest seria Kludi Adlon. Baterie zachwycają kunsztem formy,  a do perfekcji dopracowana, pozłacana powierzchnia doskonale sprawdzi się w luksusowym  łazienkowym wnętrzu.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *